MobileNavigator z nowymi funkcjami dla iPhone
0

MobileNavigator z nowymi funkcjami dla iPhone

0

Firma Navigon na tegorocznych targach telekomunikacyjnych Mobile World Congress 2011, które odbywają się w Barcelonie zaprezentowała nowe funkcje MobileNavigatora dla iPhone – Reality Scanner oraz Camping and Motorhome Navigation.

NAVIGON przedstawia użytkownikom iPhone?ów nowe funkcje zaprojektowane pod kątem nowej wersji oprogramowania MobileNavigator. Już niedługo na iPhone’ach będzie można korzystać z Reality Scanner
oraz NAVIGON Camping and Motorhome Navigation. – Większa wartość użytkowa nawigacji wynika nie tylko z wprowadzania nowych funkcji – mówi Gerhard Mayr, vice-president działu Worldwide Mobile Phone w firmie NAVIGON. – Często to połączenie nowych funkcji z tymi już sprawdzonymi i lubianymi sprawia, że aplikacja oferuje nowe możliwości użytkowania. Dobrym przykładem jest planowana aktualizacja nawigacji dla pieszych, do której ma zostać dołączona funkcja Reality Scanner.

Znajdź cele specjalne za pomocą kamery i odbiornika GPS
Dzięki funkcji Reality Scanner spacer po mieście zmienia się w wycieczkę z przewodnikiem. Kamera wbudowana w iPhone’a oraz odbiornik GPS umożliwiają teraz odnajdowanie celów specjalnych w najbliższej okolicy użytkownika. Nazwa, symbol oraz odległość do szukanego miejsca pojawią się na ekranie nad obrazem wyświetlonym z kamery. Po kliknięciu na symbol POI otwiera się okienko z dodatkowymi informacjami. Użytkownik może również zostać poprowadzony bezpośrednio do wybranego miejsca.

Nawigacja campingowa

Nowa funkcja, która będzie dostępna do ściągnięcia w trybie ?In App Purchase?, zmieni iPhone’a w urządzenie pożyteczne nie tylko w czasie spacerów, ale również podczas podróży samochodem kempingowym czy z przyczepą. Camping and Motorhome Navigation oblicza trasę wybierając drogi odpowiednie dla większych pojazdów z dużym obciążeniem. Dla każdego pojazdu można stworzyć indywidualny profil poprzez wprowadzenie do aplikacji jego wymiarów oraz wagi. Dzięki wprowadzonym danym nawigacja omija trasy na których znajdują się niskie mosty czy wąskie uliczki.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *