Partnerski duet Nokia – Microsoft
1

Partnerski duet Nokia – Microsoft

1

Komentując niedawne oświadczenie Nokii, która twierdząco zaprzestanie produkcji Symbiana na rzecz Microsoft Windows Phone OS, jeden z analityków twierdzi, że Apple może odnieść korzyść w wyniku tego partnerstwa.

W Piątek, analityk Mike Abramsky z RBC Capital Markets powiedział, że nowe partnerstwo między koncernami Nokia i Microsoft może „przypadkowo wspomóc” swoich konkurentów, czyli firmy Apple i Google Android, a nawet BlackBerry.

Według Abramsky, połączenie sił Nokii i Microsoft „może spowodować teoretycznie lepszą i większą platforme” ale tylko na papierze. Analityk zwraca uwagę, że jeśli się strategia powiedzie, Microsoft zwiększy udział w globalnym rynku smartfonów z mniej niż 5 procent do 30-35 procent. Z drugiej strony „połączenie sił może przyspieszyć wzrost udziału konkurenta – Android, Apple i RIM” powiedział Ambrysky.

Kończąc newsa warto zacytować prezesa Nokii, który oznajmił: „Teraz jest to wyścig trzech koni.”

Oceń post

Comment(1)

  1. Z tej współpracy faktycznie może wyjść dużo dobrego dla Nokii i MS. Myślę, że połączenie sił w tej chwili dla obu koncernów jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oba wciąż mają problem w odnalezieniu się w obecnej sytuacji rynkowej. Jednak Apple będzie wciąż podążać swoją drogą, szeroko uśmiechając się do „partnerów”, ale wciąż robiąc swoje.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *