0

iPhone 4 i iPhone 3GS bardzo popularny w Vobis w 2010 roku

0

Firma Vobis, która specjalizuje się w sprzedaży sprzętu elektronicznego, opublikowała listę TOP10 najpopularniejszych telefonów komórkowych, które były sprzedawane w 2010 roku. Na 2 i 3 miejscu można spotkać iPhone 4 oraz iPhone 3GS.

Miniony rok upłynął pod znakiem szybko rosnącej popularności dwóch kategorii urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów. Te ostatnie, po premierze iPada (wiosna 2010), stały się prawdziwym objawieniem, na głodnym nowości rynku.

Wydarzenia na rynku: zdecydowanie będzie nim iPad 2 w okolicach kwietnia 2011 oraz premiera Androida 3.0 (Honeycomb). Jest dedykowany specjalnie pod tablety i w założeniach ma zrewolucjonizować ich użytkowanie.

Tablet będzie też stanowił poważną konkurencję dla e-reader?a, jako urządzenie z dużo większymi możliwościami. Już dzisiaj w Vobis Digital, na każdy sprzedany e-reader przypadają trzy sprzedane tablety.

Mobilne systemy operacyjne: Apple iOS i Google Android, Windows może pozostać w tyle, jeśli chodzi o typowe tablety (czyli urządzenie bez klawiatury). Smartfony: udziały Symbiana ciągle spadają, ale w roku 2011 nadal będzie to najpopularniejszy system, ale zapewne w przeciągu najbliższych lat zostanie zdetronizowany przez Androida. Windows Phone (wcześniej Mobile) – jest cały czas rozwijany, niedawno mieliśmy premierę najnowszej wersji i jego udziały rynkowe rosną, ale zapewne nieprędko zbliży się do liderów.

Liderzy rynku smartfonów: pozostaną nimi nadal HTC, Apple i Nokia. Czyli utrzyma się trend widoczny w naszym rankingu sprzedaży za miniony rok.

VOBIS TOP10 2010 TELEFONY (de facto smartfony, nie licząc miejsca 10-go)
1. HTC HD2.
2. Apple iPhone 4,
3. Apple iPhone 3GS,
4. HTC Desire,
5. HTC Magic,
6. HTC Wildfire,
7. Nokia N8,
8. HTC HD7,
9. Nokia N97 mini,
10. Nokia 2700 Classic.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *