Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ / SE 2020

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ / SE 2020

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ / SE 2020

0

Delikatna taśma klawisza Home w iPhone 7 i 8 to jeden z najczęściej uszkadzanych elementów telefonu podczas nieumiejętnej wymiany ekranu w tych telefonach. Rezygnacja przez Apple z klawiszy mechanicznych na rzecz dotykowych dodatkowo skomplikowało sprawę – uszkodzenie taśmy jest równoznaczne z brakiem klawisza HOME w tych modelach. W Serwis APPLEMOBILE.PL mamy jednak rozwiązanie, które pozwala przywrócić sprawność klawiszowi HOME w iPhone 7 i 8 oraz ich większych wersjach Plus.

Klawisz HOME inaczej nazywany klawiszem POCZĄTEK, to przycisk znajdujący się pod ekranem telefonów Apple od początku jego istnienia, czyli wersji 2G z 2007 roku do modelu 8+ SE 2020 włącznie. Klawisz pozwala na powrót z uruchomionej aplikacji do głównego menu, a także umożliwia skorzystanie z multitaskingu czy asystenta głosowego Siri. Bez sprawnego klawisza HOME obsługa telefonu jest bardzo utrudniona, a bez uruchomionego wirtualnego przycisku Assitive Touch w zasadzie niemożliwa.

Wraz z pojawieniem się iPhone 7, Apple zrezygnowało z dotychczasowych mechanicznych klawiszy Touch ID na rzecz dotykowych opartych o współpracę z silnikiem haptycznym, imitującym wrażenie naciskania przycisku dotykowego, który w rzeczywistości nie porusza się.

Niestety nowy cyfrowy klawisz przypisany do płyty głównej, nie może być zastąpiony nowym w przypadku jego uszkodzenia, gdyż nie sparuje się z inną płyta główną.

W celu przywrócenia urządzenia do pełni działania, dotychczas konieczna byłą obsługą w oparciu o serwis producenta, niestety bardzo kosztowną, a na obecną chwilę biorąc pod uwagę wartość iPhone’a 7, wręcz nieopłacalna. Obsługa w oparciu o serwis producenta polega na wymianie całego frontu telefonu (ekranu wyświetlacza) wraz z czujnikami, kamerą, głośnikiem i nowym klawiszem Touch ID parowanym za pomocą urządzenia Horizon. Elementy te są wymieniane niezależnie od tego czy w naszym telefonie są one sprawne czy też nie. To generuje gigantyczny koszt w okolicach 1000 złotych za wykonanie takiej usługi.

Najczęstsze przyczyny niedziałającego klawisza Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ 

  • Nieumiejętny demontaż klawisza Home podczas przekładania przycisku ze starego ekranu przy wymianie ekranu.
  • Wadliwy łącznik klawisza HOME w ekranie LCD
  • Wadliwy układ U10 na taśmie klawisza HOME
  • Przełamana, przedarta taśma flex klawisza HOME
  • Uszkodzony konektor klawisza HOME w wyniku ingerencji cieczy bądź nieumiejętnej naprawy
  • Zużycie elementów klawisza HOME w wyniku eksploatacji
  • Mechaniczne uszkodzenie klawisza HOME w wyniku upadku/uderzenia

 

Naprawa HOME w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ w Serwis Apple Szczecin APPLEMOBILE.PL

Naprawa/Regeneracja klawisza Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ w naszym serwisie realizowana jest na dwa sposoby – w ramach pogwarancyjnego serwisu oraz w ramach serwisu producenta. W przypadku serwisu pogwarancyjnego klawisz podlega naprawie i regeneracji w warunkach serwisowych w naszej siedzibie.

Realizujemy naprawy przycisków Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+ z uszkodzonymi mechanicznie konektorami. Wymieniamy również taśmy łącznika klawisza HOME oraz regenerujemy klawisze po ingerencji cieczy. Ponadto oferujemy wymianę układu U10 odpowiedzialnego za prawidłową pracę Touch ID, a także naprawiamy przerwane taśmy flex w wyniku nieumiejętnego demontażu.

W przypadku uszkodzenia mechanicznego klawisza HOME (uszkodzonych sensor czytnika) oferujemy naprawę w oparciu o serwis producenta. Polega ono na wymianie frontu urządzenia wraz z nowym klawiszem Touch ID oraz ich parowaniem i kalibracją. Po wykonaniu usługi Klient otrzymuje gwarancję Apple na wykonaną usługę. Klawisz HOME oraz czytnik linii papilarnych będą działały prawidłowo.

W przypadku przerwania taśmy flex klawisza Touch ID, w wielu przypadkach jesteśmy w stanie odbudować linie sygnałowe przycisku tak, aby wszystkie funkcje – HOME oraz Touch ID działały prawidłowo. Wycena odbudowania przerwanych linii sygnałowych w taśmie jest kalkulowana za każdym razem indywidualnie. Zapraszamy do odwiedzenia nas w celu bezpłatnej diagnozy i wyceny.

Serwis APPLEMOBILE.PL oferuje także alternatywne rozwiązanie, którego zaletą jest przede wszystkim trzykrotnie niższa ceną niż skorzystanie z usługi w oparciu o serwis producenta. Oferujemy montaż specjalnie spreparowanego klawisza JC, instalowanego zamiast fabrycznie zainstalowanego przycisku HOME w Twoim telefonie. Klawisz JC działa w dokładnie taki sam sposób jak fabryczny przycisk dotykowy Apple. Dzięki temu otrzymujemy w pełni sprawny telefon z normalnie działającym klawiszem HOME. Minusem tego rozwiązania jest brak obsługi czytnika linii papilarnych. Sposób działania przycisku można zobaczyć na filmie:

Posiadamy klawisze JC na miejscu. Mogą być one zainstalowane w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+.

Bezpłatna diagnoza w APPLEMOBILE.PL

Jeżeli klawisz HOME w Twoim telefonie nie działa, oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzenia oraz wycenę możliwych działań pozwalających na przywrócenie urządzenia do sprawności.

Gdzie naprawić klawisz HOME w iPhone? 

Jeżeli masz zbitą szybkę w iPhone i chcesz ją szybko i profesjonalnie wymienić na nową, to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlacza zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

Wysyłkowa naprawa urwanej taśmy Home Touch ID w iPhone 7/8

Zapraszamy do skorzystania z wysyłkowej naprawy uszkodzonej taśmy HOME Touch ID w iPhone 7/8 w naszym serwisie. Wystarczy w głównym menu na stronie wybrać SERWIS APPLE, a następnie kliknąć Zgłoś naprawę wysyłkową i wypełnić formularz. Wszystkie informacje jak wysłać urządzenie oraz jak skorzystać z kuriera, który odbierze uszkodzony telefon i dostarczy do nas otrzymają Państwo na maila.

Naprawa Touch ID w iPhone klawisz Home w iPhone 7 / 8 / 7+ / 8+

4.7/5 - (16 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.