Home Artykuły Różnice między iPhone 7, a iPhone 8. Czy warto dopłacać do nowszego modelu?
Różnice między iPhone 7, a iPhone 8. Czy warto dopłacać do nowszego modelu?

Różnice między iPhone 7, a iPhone 8. Czy warto dopłacać do nowszego modelu?

0

Czym różnią się poszczególne modele? Czy warto dopłacać do nowszego dziecka Apple? Jakie są wady i zalety obydwóch modeli? Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć i rozwikłać wszystkie niejasności, aby każdy z was wiedział o nich wszystko przed ewentualnym zakupem.

Podzespoły, liczby, wykonanie

System IOS jest zoptymalizowany pod kilka konkretnych urządzeń. W przeciwieństwie do Androida nie potrzebuje ultra-super specyfikacji. Zacznijmy od modelu tańszego, ale cieszącego się wciąż ogromną popularnością. IPhone 7 kupimy w cenie za około 2600zł w wersji 32GB.

Siódemka wyposażona jest w czterordzeniowy procesor A10 taktowany z częstotliwością 2,34 GHZ, 2GB pamięci RAM, aparat z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix z tyłu i 7 Mpx z przodu, oraz baterię o pojemności 1960 mAh. Najnowsze dziecko Apple – iPhone 8 wyposażone zostało w najnowszy i najlepszy sześciordzeniowy procesor A11 Bionic, 2GB pamięci RAM, aparat z matrycą o rozdzielczości również 12Mpx na tyle i 7Mpx na przedzie, oraz baterię 1960 mAh.

Smartfony z zewnątrz róznią sie materiałem z którego są wykonane.Iphone 7 wykonany jest z alumimium, a ósemka ze szkła co pozwoliło projektantom na zaimplementowanie ładowania indukcyjnego. Oba telefony wyposażono w technologie reagującą na siłe nacisku 3D Touch. IPhone 7 waży 138,00 g, natomiast szklany iPhone 8 148,00 g. Szkło, które zastosowane jest w ósemce jak informuje nas Apple jest „najmocniejszym szkłem, jakie kiedykolwiek użyto w smartfonie.” Oba modele wyposażono w ekran o przekątnej 4,7 cala, który cechuje się rozdzielczością 750 x 1334 px, co daje zagęszczenie 326 ppi.

Aparaty

Apple w iPhone 7 zastosowało po raz pierwszy od dłuższego czasu większe zmiany w aspekcie aparatu. Zmienił się jeden z najważniejszych aspektów czyli jasność, z F2,2 w iPhone 6s zmniejszono do F1,8, co przełożyło się na lepszą jakość zdjęć w ciemniejszych sceneriach. Rozdzielczość jest to nadal 12 Mpx na tyle, natomiast na przedzie zmieniono tę wartość do 7 Mpx.

Zarówno iPhone 7 jak i IP 8 robią fantastyczne zdjęcia, z małymi różnicami na korzyść iPhone’a 8 ze względu na lepsze odwzorowanie kolorów i lepszą szczegółowość. Oba smartfony wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, która spisuje się rewelacyjna na obydwu urządzeniach zarówno podczas kręcenia filmów, jak i robienia zdjęć.

 

 

Płynność działania

Zarówno iPhone 7 jak i iPhone 8 są rewelacyjnymi urządzeniami, pod tym względem nie ma żadnych zastrzeżeń. Zastosowane procesory A10 i A11 otwierają aplikację w mgnieniu oka, a 2GB pamięci RAM dobrze zarządza otwartymi aplikacjami w tle. System IOS 11 działa bez większych różnic na jednym i drugim urządzeniu.

Bateria

Zastosowane ogniwa w obydwóch smartfonach zasługuje na pochwałę. Pojemność akumulatora na papierze wygląda mizernie, w praktyce natomiast wygląda to zupełnie inaczej. W iPhone 7 zastosowano akumulator o pojemności 1960 mAh, który działa zaskakująco lepiej niż w iPhone 6s(1,30h do 2h więcej).

Apple nie podaje oficjalnie dokładnej pojemności baterii w iPhone 8, ale na pewno jest to zbliżona wartość do iPhone 7. W praktyce oba smartfona radzą sobie tak samo na baterii, dzięki zastosowaniu procesorów, które cechują się energooszczędnością.

Podsumowanie wad i zalet

IPhone 7 jak i IPhone 8 to rewelacyjne urządzenia, które nie zawiodą nas na każdym kroku, zrobią fantastyczne zdjęcia, płynnie otworzą aplikacje i pozwolą cieszyć się z dóbr internetu. Warto dodać, że smartfony posiadają wodoodporność potwierdzoną certyfikatem IP67, oraz głośniki stereo, które grają czysto, donośnie i mają w sobie nutkę basu.

Teraz pytanie co kupić? Dołożyć do iPhone’a 8? Moim zdaniem nie ważne, który telefon kupimy to i tak będziemy zadowoleni! Jeżeli chcesz najnowsze topowe urządzenie, to kup ósemkę, jeżeli chcesz urządzenie, które ma wszystko to co potrzeba, a w dodatku jest tańsze, to kup iPhone 7. Etui do iPhone 7 pasuje do iPhone 8. Natomiast etui do iPhone 8 pasuje do starszego modelu.

Różnice między iPhone 7, a iPhone 8. Czy warto dopłacać do nowszego modelu?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl