Najnowszy flagowiec Xiaomi wygląda znajomo – klon iPhone’a
0

Najnowszy flagowiec Xiaomi wygląda znajomo – klon iPhone’a

0

Projekty Apple od lat były kopiowanie przez wiele innych firm. Xiaomi wypuszcza nowy telefon flagowy, który na pierwszy rzut oka można łatwo pomylić z iPhonem.

Jak zauważył ArsTechnica, nowy Xiaomi 13 nie stara się ukryć, skąd wziął inspirację. Urządzenie ma 6,36-calowy wyświetlacz z płaskimi krawędziami wykończonymi stalą nierdzewną. Nawet kolor urządzenia użytego na większości zdjęć jest niesamowicie podobny do błękitu Apple. Kolor został zastosowany w iPhone’ie 13 Pro w zeszłym roku.

Na spodzie urządzenia znajduje się port USB-C do ładowania, a także tacka na kartę SIM i głośniki. Z tyłu urządzenia znajduje się kwadratowa konfiguracja potrójnego aparatu, która przypomina projekt Apple, tylko z rozpraszającym logo „Leica”.

Największym czynnikiem różnicującym iPhony Apple od Xiaomi jest tył. Xiaomi zdecydowało się na miękkie w dotyku wykończenie z odrobiną zaokrąglonego kształtu. Apple oczywiście używa płaskiego szklanego projektu.

Xiaomi regularnie otrzymuje niemiłe komentarze z racji kopiowania projektów Apple. W zeszłym roku użytkownicy szybko zauważyli podobieństwo Mi Pad 5 Pro do iPada Pro.

Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, potwierdził nawet plany firmy dotyczące „porównania z Apple” w tegorocznym wywiadzie. Powiedział, że konkurencja na rynku smartfonów z wyższej półki powinna być postrzegana jako „wojna na śmierć i życie”.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.