Aplikacja Microsoft Authenticator dla Apple Watch zostanie wycofana w przyszłym miesiącu
0

Aplikacja Microsoft Authenticator dla Apple Watch zostanie wycofana w przyszłym miesiącu

0

W sklepie watchOS App Store wiele ważnych aplikacji innych firm opuściło platformę w ostatnich latach. Tym razem Microsoft ogłosił, że jego aplikacja do weryfikacji dwuetapowej „Microsoft Authenticator” nie będzie już działać z zegarkiem Apple Watch.

Na stronie pomocy technicznej firma Microsoft ujawniła, że ​​aktualizacja, która pojawi się w aplikacji Microsoft Authenticator na iOS w styczniu 2023 r., usunie aplikację towarzyszącą z systemu watchOS. W rezultacie użytkownicy Apple Watch nie będą już mogli uzyskać dostępu do usługi za pośrednictwem urządzenia.

Firma twierdzi, że decyzja o wycofaniu aplikacji watchOS wynika z faktu, że system operacyjny Apple Watch jest niekompatybilny z funkcjami bezpieczeństwa Authenticator. Microsoft zaleca również, aby użytkownicy, którzy nadal mają zainstalowany program Authenticator na zegarku Apple Watch, usunęli tę aplikację. Oczekuje się, że przestanie ona działać w przyszłym miesiącu.

Warto zauważyć, że dotyczy to tylko wersji aplikacji na system watchOS, więc użytkownicy nadal będą mogli korzystać z Microsoft Authenticator na iPhonie i iPadzie.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.