0

Wartość Apple większa od PKB Polski?!

0

AppleFirma Apple z pewnością posiada ogromny talent i predyspozycje do generowania ogromnych zysków. Potwierdzeniem tejże tezy jest fakt, że według  najnowszych notowań nowojorskiej giełdy, z końca zeszłego miesiąca, łączna wartość filmy przekroczyła… pół biliona dolarów!

Są to sumy zawrotne, warto jednak podkreślić, że już w zeszłym roku, gigant z Cupertino uplasował się wyżej na liście najbardziej cennych globalnych marek od Google, znacznie wyprzedzając swojego internetowego rywala. Apple nie ma jednak zamiaru osiąść na laurach i cały czas podkręca tempo swojej działalności, co wyraźnie odbija się na wynikach na wspomnianej przed chwilą giełdzie. W czasie sesji z dnia 28 lutego 2012 roku, cena akcji firmy spod znaku nadgryzionego jabłka znowu została podniesiona i obecnie wynosi już 532 dolary, co w przypadku wszystkich akcji, daje nam wartość firmy oscylującą powyżej 500mld $!

Dla podkreślenia ogromu zgromadzonych przez Apple aktywów, są to środki wyraźnie przekraczające PKB, który dwa lata temu osiągnęła między innymi Polska. Apple pobiła także produkt krajowy brutto takich państw jak Arabia Saudyjska, Szwecja, czy też Belgia.

Wzrostowy trend firmy Apple powoduje, że coraz więcej analityków giełdowych pozwala sobie wysunąć opinie, że amerykańskiej firmie ostatecznie uda się pobić rekord piastowany od dłuższego czasu przez Microsoft. W czasach największej popularności, wartość przedsiębiorstwa przekroczyła bowiem 600 miliardów dolarów. Jak myślicie, czy Apple będzie w stanie dojść do takiego pułapu i ponownie przekroczyć PKB Polski (według wstępnych wyliczeń, na rok 2011 może ono wynieść 531 miliardów dolarów)?

Źródło: pcworld.pl

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *