Home Newsy Nadchodzi poważna konkurencja dla Netflix’a
Nadchodzi poważna konkurencja dla Netflix’a
0

Nadchodzi poważna konkurencja dla Netflix’a

0

Na polskim rynku od paru lat z większym lub mniejszym skutkiem zadomawiają się światowej rangi serwisy strumieniujące materiały wideo. Wśród większych graczy można wymienić choćby Amazon Prime Video, Showmax stawiający głównie na lokalne treści oraz Netflix, który jako pierwszy zawojował kraj nad Wisłą i po dziś dzień nie ma sobie równych.

Ten ostatni przoduje w rankingach, a wysokie noty słusznie poparte są faktami. Netflix, to obecnie platforma posiadająca najciekawszą i ciągle poszerzaną ofertę filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Nie bez znaczenia jest także oferowanie ich z tłumaczeniem na język polski, co u konkurencji nadal jest nie lada problemem. W bazie serwisu znajdziemy wiele interesujących seriali oryginalnych, które cieszą się sporą oglądalnością na całym świecie. To właśnie te główne czynniki stoją za sukcesem platformy w Polsce.

Zgodnie z treścią nieoficjalnych informacji jakie ostatnio zdominowały portale w sieci można w najbliższym czasie spodziewać się wejścia na polski rynek kolejnego, dużego gracza. HBO GO, to usługa, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. W Polsce jest ona obecna od dłuższego czasu, choć do jej użytkowania wymagana jest umowa z operatorem sieci komórkowej lub kablowej. Nadchodzą jednak zmiany.

Ostatnie doniesienia sugerują, iż platforma będzie udostępniana także w modelu subskrypcyjnym tak jak ma to miejsce w przypadku wyżej wymienionych serwisów. Taka forma została już oddana do użytku na rynku czeskim, rumuńskim, słowackim, czy węgierskim. Zmiana formy przyniosła ze sobą także nową, odświeżoną aplikację HBO GO, w tym wersję przeznaczoną na Apple TV. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że prawdopodobnie już na początku grudnia podobny model dystrybucji udostępniony zostanie polskim widzom. Póki co nie wiadomo jak kształtować się będzie cena miesięcznego abonamentu, choć padły sugestie, iż prawdopodobnie ma być to poziom rzędu 30 zł.

W ofercie HBO GO oprócz popularnych tytułów produkcji zagranicznej znaleźć można również rodzime twory cieszące się sporym zainteresowaniem takie jak choćby „Belfer”, czy „Wataha”.

Źródło: Media2

 

Nadchodzi poważna konkurencja dla Netflix’a

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)