Home Newsy Futurystyczny koncept Mac’a mini
Futurystyczny koncept Mac’a mini
0

Futurystyczny koncept Mac’a mini

0

Wielbiciele komputera stacjonarnego Mac mini już od dawna wyczekują godnego następcy tego urządzenia. Maszyna od trzech lat nie doczekała się żadnej aktualizacji w postaci choćby odświeżenia komponentów, o przeprojektowaniu konstrukcji w ogóle nawet nie wspominając. Niezmieniony design mimo upływu wielu lat nie starzeje się, jest minimalistyczny i ponadczasowy. Wielu użytkowników jednak chciałoby czegoś nowego w ofercie giganta z Cupertino.

Sytuacja aż sama prosi się o wprowadzenie w życie daleko idącej aktualizacji Mac’a mini, a jej temat niejednokrotnie powracał jak bumerang na przestrzeni ostatnich lat. W okresie tym podejmowano także wiele prób zobrazowania jak mógłby ostatecznie wyglądać ów komputer wyposażony w najnowsze zdobycze technologii. Najświeższy koncept, którego autorem jest student wzornictwa przemysłowego budzi respekt, choć można uznać go również za nieco przesadzony, futurystyczny.

Twórca pracy Louis Berger całkowicie bowiem zerwał z formą jaką do tej pory charakteryzował się Mac mini i pokazał przeprojektowaną od podstaw konstrukcję. Produktowi bliżej do wyglądu głośnika niż komputera jako takiego. Co ciekawe urządzenie o wąskiej i podłużnej konstrukcji zostało wyposażonej w panel dotykowy Touch Bar oraz technologię Face ID znaną z iPhone’a X. Dotykowy panel potrafi także wyświetlić systemowy Dock i pozwala na pełną interakcję użytkownika.

A co Wy myślicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: 9To5Mac

 

Futurystyczny koncept Mac’a mini

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)