Home Newsy Głośnika HomePod w tym roku nie zobaczymy
Głośnika HomePod w tym roku nie zobaczymy
0

Głośnika HomePod w tym roku nie zobaczymy

0

Oficjalny komunikat wystosowany przez Apple do mediów dotyczący premiery rynkowej głośnika HomePod może okazać się kolejnym powodem, dla którego ucierpi w pewien sposób wizerunek firmy. Zgodnie z informacją bowiem gadżet zostanie wprowadzony do sprzedaży nie wcześniej jak na początku przyszłego roku, a więc po raz kolejny mamy do czynienia z opóźnieniami w dystrybucji.

Póki co nie są znane dokładne powody, dla których głośnik trafi do pierwszych użytkowników później niż wstępnie zakładano. Można jedynie domyślać się, iż sytuacja spowodowana jest bliżej niesprecyzowanymi problemami jakie powstały na etapie rozpoczęcia masowej produkcji tego urządzenia. HomePod, to obok słuchawek AirPods, czy zegarka Apple Watch kolejny produkt, którego debiut rynkowy jest przekładany w czasie o kilka miesięcy.

Częstym przypadkiem doskwierającym Apple są także ograniczone zapasy magazynowe w okresie zaraz po premierze rynkowej urządzeń czego doskonałym przykładem są zazwyczaj nowe modele jabłkowej słuchawki. Apple niemal co roku nie jest w stanie zaspokoić popytu na te urządzenia.

Warto przypomnieć, że głośnik HomePod miał pojawić się na rynku w grudniu tego roku jedynie w kilku lokalizacjach. Pierwszymi krajami na liście miały być Wielka Brytania, Stany Zjednoczone oraz Australia. Wiadomo już, że mieszkańcy tych rejonów będą musieli uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do stycznia 2018 roku.

Zastanawia jednak fakt dlaczego Apple nie dołożyło starań by choć ograniczona partia głośników trafiła na półki sklepowe jeszcze przed okresem świątecznych zakupów. Widać problem związany z urządzeniem jest bardzo poważny.

Źródło: MacRumors

 

Głośnika HomePod w tym roku nie zobaczymy

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)