Home Newsy Nadchodzą zmiany w iTunes U
Nadchodzą zmiany w iTunes U
0

Nadchodzą zmiany w iTunes U

0

Najświeższy, oficjalny komunikat Apple jaki właśnie ujrzał światło dzienne dotyczy zmian, które od września tego roku obejmą usługę iTunes U. Oferowane za jej pośrednictwem materiały edukacyjne nie będą już udostępniane w dotychczasowy sposób lecz w sekcji Podcasty.

Jak informuje Apple zmiany wejdą w życie wraz z wydaniem aplikacji iTunes w wersji 12.7, czyli prawdopodobnie zaraz po nadchodzącej konferencji firmy poświęconej nowym modelom iPhone’a. Dotąd materiały edukacyjne w wersji audio i wideo można było znaleźć w iTunes Store w sekcji iTunes U. Od września zniknie ona, a zawartość zostanie przeniesiona do działu z podcastami.

W przypadku platformy iOS oraz tvOS analogicznie baza materiałów zostanie wyeksportowana do aplikacji Podcasty, choć nadal wszelkiej maści kursy online będą dostępne w programie iTunes U dla iOS. Apple ostrzega także, że po wejściu zmian w życie nie będzie możliwe pobieranie materiałów edukacyjnych w ramach kursów i szkoleń online do pamięci komputerów Mac i PC.

Źródło: Apple

 

Nadchodzą zmiany w iTunes U

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)