Home Newsy Swobodny dostęp do iPhone’a dzięki małemu urządzeniu
Swobodny dostęp do iPhone’a dzięki małemu urządzeniu
0

Swobodny dostęp do iPhone’a dzięki małemu urządzeniu

0

Nie po raz pierwszy i nie ostatni zapewne luki w systemie iOS będą powodem do zmartwień dla wielu użytkowników, a także przyczyną drwin ze strony przeciwników rozwiązań od Apple. Przeszłość wielokrotnie dokumentowała niedoskonałości jabłkowej platformy i nadal pomimo prac nad udoskonalaniem jej zabezpieczeń jest ona ułomna.

W sieci ukazał się właśnie film prezentujący jak łatwo dostać się do zawartości iPhone’a 7 oraz 7 Plus z użyciem małego urządzenia omijając w całym procesie kod zabezpieczający. Autorem materiału jest kanał EverythingApplePro istniejący w serwisie YouTube, a odkryta metoda dotyczy wyłącznie modeli 7 oraz 7 Plus pracujących pod kontrolą systemu iOS 10.3.3 oraz iOS 11 beta.

Oznacza to, że złamanie kodu nie jest możliwe na starszych urządzeniach i starszych wersjach systemu od Apple. Podłączone do iPhone’a urządzenie działa na zasadzie funkcji przywracania danych i zezwala na podjęcie nieograniczonej ilości prób wprowadzania hasła użytkownika bez obawy, że smartfon zostanie zablokowany.

Źródło: iPhoneHacks

 

Swobodny dostęp do iPhone’a dzięki małemu urządzeniu

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)