Możliwe, że Apple Watch w przyszłości dopasuje kolorystycznie tarczę do Twojego paska oraz odzieży
0

Możliwe, że Apple Watch w przyszłości dopasuje kolorystycznie tarczę do Twojego paska oraz odzieży

0

Apple chce dodać do przyszłych modeli Apple Watch czujniki, które będą pobierać kolor. Mają one umożliwić dopasowanie tarcz zegarka do koloru paska i ubrania użytkownika.

W patencie przyznanym w tym tygodniu przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych, zatytułowanym „Urządzenia elektroniczne z czujnikami próbkowania kolorów.”, Apple opisuje, w jaki sposób czujniki światła pod wyświetlaczem Apple Watch mogą mierzyć kolor obiektów zewnętrznych w celu dopasowania tarczy zegarka do koloru ubioru użytkownika i wybranym paskiem.

Patent wyjaśnia, w jaki sposób czujniki umieszczone pod ekranem, mogą próbkować kolory. Sekwencja czerwonego, zielonego i niebieskiego światła emituje w kierunku obiektu zewnętrznego umieszczonego na jego „linii wzroku” i mierzącego poziomy odbicia RGB. Obwody sterujące w zegarku stosowałyby następnie algorytm specyficzny dla danego pasma do próbki koloru. Dopasowywały by ją do z góry określonej listy kolorów pasków zegarka. Natomiast algorytm specyficzny dla odzieży dopasowywałby ubranie w określonej gamie kolorów.

Po zastosowaniu ograniczeń do możliwych kolorów wyświetlacza obwód sterujący naśladuje próbkowany kolor na tle tarczy Apple Watch. Dzięki temu uzyska się jednolity wygląd.

Mało jest prawdopodobne, aby opisywana wyżej technologia została wprowadzona na Apple Watch w najbliższej przyszłości. Nie wiadomom czy w ogóle wejdzie ona w życie. Jednak ciekawe jest spojrzenie na to, jak Apple bada sposoby na uczynienie swojego flagowego smartwatcha bardziej kolorowym i skoordynowanym zegarkiem.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *