Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Mosaic – zamaż twarz, dane czy numer telefonu jednym kliknięciem!
Mosaic – zamaż twarz, dane czy numer telefonu jednym kliknięciem!

Mosaic – zamaż twarz, dane czy numer telefonu jednym kliknięciem!

0

Czy mieliście taką sytuację, że chcieliście wysłać komuś filmik ale niekorzystnie wyszliście? Albo szukaliście pomocy na internecie z czymś i potrzebne było nagranie? Jeżeli tak, to mam dla was coś specjalnego! Zapraszam!

W sumie to po co?

Ostatnio miałem taką sytuację – potrzebowałem wstawić filmik na reddita, ponieważ nie działał tryb portretowy w moim iPhonie. Szukałem rozwiązania, które pozwoli mi zakryć moją twarz na filmie, który pokazuje cały problem. Udało mi się – tak oto znalazłem darmową aplikację Mosaic, której funkcjonalności powinno pozazdrościć nawet iMovie. Przydatne może to okazać się również w momencie nagrywania wywiadu z osobą, której wizerunku publikować nie chcemy czy zwykłego nagrania z ulicy – wymazując numery aut czy twarze przechodniów.

Cena

Jest tanio. Nawet bardzo. Dlaczego? Bo aplikacja jest za darmo! Każdy z was może pobrać ją w AppStore za totalną darmoszkę. Jedyne wymagania to iOS wyższy niż 10.3 – więc nawet większość starszych urządzeń będzie wspierana. Każdy z nas kocha aplikacje dostępne za darmo, z jednej prostej przyczyny – nie lubimy wydawać pieniędzy.

Funkcjonalność

Aplikacja pozwala nam na rozmywanie naszej twarzy w kilku „opcjach” – mamy różne tryby rozmycia, grubości ziarna, możemy nakładać filtry i wiele, wiele więcej. Jeżeli zależy wam na wymazaniu siebie ze zdjęcia – opcja numer jeden! Jeżeli zależy wam na prywatności, bądź chcecie wstawić zdjęcie/filmik z jakiegoś wypadu w góry a nie chcecie dostać pozwu od Pani, która stoi obok was – kilka kliknięć i bum! Pani magicznie zostaje zamazana, a wy pozostajecie cali pięknie widoczni. Jak już wspominałem, jest to także świetne rozwiązanie podczas kręcenia ujęć w scenerii miejskiej czy wywiadów. Jakiś czas temu recenzowałem aplikację rozmywającą tło w filmach kręconych iPhonem, a teraz zajmuje się rozmazywaniem twarzy. Hmm… jak tak dalej pójdzie, to zacznę pracować dla FBI.

Jak działa?

Aplikacja działa nieco powolnie, zajmuje jej trochę czasu nawet na iPhonie 11 Pro aby wymazać twarz na 20 sekundowym filmiku – natomiast cudownym jest to, że nasze rozmycie podąża za osobą! Nie musicie niczego ręcznie zmieniać, algorytmy zrobią wszystko za was!

Tryb premium

W aplikacji widnieje opcja premium, którą możemy sobie wykupić. Pozwala nam ona zlikwidować reklamy, natomiast ja poprawiając dwa filmiki nie zobaczyłem ani jednej z obiecanych mi reklam. Czy to dobrze? Dla mnie i owszem, natomiast twórcy zarobią mniej.

Gdzie i jak?

Aplikację pobierzecie tutaj – *KLIK* kompletnie za darmo. Możecie polecić ją babci, cioci i mamie! Ja polecam ją każdemu, kto poszukuje takiego rozwiązania. Pamiętajcie, że jeżeli apka wam się podoba, możecie wesprzeć jej twórców wpłacając coś na ich konto lub wykupując opcję premium, dzięki czemu pozbędziecie się reklam – a deweloperzy dostaną pieniądze za trud włożony w przygotowanie aplikacji! 🔋💪🏻

Mosaic – zamaż twarz, dane czy numer telefonu jednym kliknięciem!

Zalety Wady

Zalety

  • Mozaika podąża za twarzą
  • Działa bardzo dobrze
  • Nie wymaga zbytniego wkładu pracy

Wady

  • Ociężałość samej apki
  • Reklamy
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/