Mi Smart Wireless Switch – programowalny przycisk od Xiaomi.

Mi Smart Wireless Switch – programowalny przycisk od Xiaomi.

Mi Smart Wireless Switch – programowalny przycisk od Xiaomi.

0

Interesujesz się Smart Home? Zapewne jesteś już w posiadaniu, bądź planujesz zakup smart żarówek, gdyż są one podstawą. A co gdybym Ci powiedział, że niektóre z nich możesz sterować… przyciskiem? Zapraszam!

Do czego może służyć smart przycisk?

Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Na chwilę obecną odkryłem mnóstwo możliwości i sposobów na które ten oto przycisk możemy wykorzystać! Przykład? Możemy zamontować go przed drzwiami i korzystać jak z dzwonka do drzwi. Po naciśnięcia guzika, dzięki wcześniej zaprogramowanej automatyzacji bramka wyda z siebie wybrany przez nas dźwięk. Super sprawa! Można wykorzystać go także jako włącznik/wyłącznik świateł – klikając raz je uruchamiamy a klikając dwa wyłączamy. Posiadając Smart Odkurzacz od Xiaomi możemy zaprogramować automatyzację w ten sposób, że po kliknięciu przycisku uruchomi się program czyszczenia mieszkania.

Najlepszą z opcji jest według mnie funkcja SOS. Jak to działa? Zostawiacie taki przycisk osobie starszej (przyjmijmy, że babci) i w momencie kiedy coś się stanie, będzie ona mogła nacisnąć guzik. Na wasz smartfon (wybrany w aplikacji) przyjdzie powiadomienie, że wasza babcia wezwała pomóc. Super rozwiązanie, kiedy pracujecie w ciągu dnia a macie w rodzinie kogoś starszego. Szczególnie przydatne będzie to w miejscach podwyższonego ryzyka – takich jak śliska łazienka.

Jak go sparować i co jest do tego wymagane?

Aby połączyć urządzenie se swoim smartfonem potrzebna wam będzie aplikacja Mi Home oraz bramka Mi Smart Gateway. Po pobraniu apki i podłączeniu bramki możecie przejść do prostego procesu parowania przycisku z kontem.

Jak widać na powyższej infografice pochodzącej ze strony mi-home.pl – jest to bardzo proste i zawiera się w trzech krokach ( a tak naprawdę dwóch). Najpierw w aplikacji Mi Home wyszukujemy przełącznik w liście dostępnych urządzeń, następnie musimy na przycisku wcisnąć guzik reset i przytrzymać go przez trzy sekundy. Tak jak w innych smart czujnikach od Xiaomi, rekomenduje użycie do tej czynności tego pinu, który dostajecie razem z zakupem telefonu aby wyjąc tackę na kartę sim. Sprawdza się do tego świetnie!  Poprawnie przeprowadzona aktywacja zostanie zasygnalizowana potrójnym mignięciem diody na urządzeniu.

W jaki sposób ja go używam?

Przycisk oferuje nam trzy możliwości – pojedyncze kliknięcie, podwójne kliknięcie oraz przytrzymanie. Ustawiłem to w ten sposób:

  • Pojedyncze kliknięcie uruchamia światła
  • Podwójne kliknięcie wyłącza światła
  • Przytrzymanie przycisku zmniejsza jasność świateł

Dzięki temu, że przycisk znajduje się tuż przy moim łóżku mogę w łatwy sposób kontrolować oświetlenie w pokoju. W przypadku kiedy padam zmęczony i zapomnę o światłach – wystarczy sięgnąć ręką na półeczkę nocną. I tyle!

Urządzenie samo w sobie jest małe i trzeba uważać, żeby go przypadkiem gdzieś nie wrzucić do szafy – bo potem może być ciężko z jego znalezieniem. Co do wyglądu to postawiono tutaj na minimalizm – czyli biały, matowy plastik.

Gdzie go kupić?

Najbezpieczniej dokonać zakupu w oficjalnym sklepie Mi-home.pl, w którym to znajdziecie Mi Smart Wireless Switch za 49,00 zł. Zakupu możecie dokonać klikając w ten link – *KLIK*. Jeżeli bardzo wam zależy na oszczędnościach, to możecie próbować dokonać zakupu przez Allegro czy Aliexpress, natomiast musicie liczyć się z tym, że sprzedawane tam akcesoria najczęściej przeznaczone są na rynek chiński. Co to oznacza? A no to, że nie będą one współpracować z europejskimi serwerami. Jeżeli jesteście tego świadomi to jak najbardziej możecie kupować właśnie tam.

Czy warto?

Moim zdaniem bardzo! Jest to mega ułatwienie, gdyż możecie łatwo sterować światłami w swoim domu i nie tylko! Warto rozważyć opcję wykorzystania go jako guzik SOS dla starszych członków rodziny. Zastanawiam się nad zakupem drugiego przycisku w celu wykorzystania go jako dzwonek – to też super opcja! Jeżeli macie wolne pięć dyszek to serdecznie zachęcam do zakupu. Jest to ciekawy bajer, który może jeszcze bardziej uprościć wiele na pozór już prostych czynności.

Mi Smart Wireless Switch – programowalny przycisk od Xiaomi.

Zalety Wady

Zalety

  • Cena
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Łatwe parowanie
  • Łatwy montaż
  • Dostępność

Wady

  • Do działania wymagana jest bramka
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/