Meksyk i internet w iPhonie z eSIM – jak wybrać ofertę i najprościej uzyskać dostęp do internetu w Meksyku?

Meksyk i internet w iPhonie z eSIM – jak wybrać ofertę i najprościej uzyskać dostęp do internetu w Meksyku?

0

Internet na wakacjach bardzo ułatwia życie. Meksyk odwiedzałem po raz kolejny, jednak po 6 latach przerwy. Od tego czasu wiele się zmieniło, także dostępność i szybkość internetu w Meksyku, głównie za sprawa eSIM. Szukając przed urlopem najlepszej oferty na internet eSIM w Meksyku, sprawdziłem, który operator ma najlepszą ofertę z eSIM na Internet w Meksyku i chętnie się z Wami podzielę tą wiedzą.

Zacznijmy jednak od tego, jakie były moje kryteria poszukiwania. Po pierwsze – internet w Meksyku chciałem mieć od razu po wylądowaniu tuż po wyjściu z samolotu. Po drugie nie chciałem szukać operatorów, zajmować się papierologię, kupowaniem karty SIM itd. Po trzecie, a co wychodzi z drugiego – chciałem ofertę z eSIM, którą wykupie z poziomu telefonu płacąc PayPalem lub ApplePay jeszcze przed wyjazdem, a dostęp do globalnej sieci będę miał tuż po wylądowaniu, nie tracąc dostępu do mojej macierzystej sieci.

ESIM to wirtualna karta SIM. Technologia zadebiutowała w iPhonie XS / Xs Max / Xr i jest dostępna we wszystkich nowszych modelach. Pozwala na wpisanie ustawień karty SIM do układu karty SIM wbudowanego w telefon, bez fizycznej karty w szufladzie na SIM w telefonie. Dzięki temu możliwe jest niejako zdalne „podpisanie kontraktu” na usługi sieci komórkowej w dowolnym miejscu na świecie i korzystanie z usług, bez udania się do siedziby operatora, bez zbędnych formalności. Kontrakt, kartę SIM i płatność najczęściej załatwiamy z pozycji dedykowanej aplikacji dostępnej w AppStore.

Do niedawna usługi dostępu do internetu w różnych zakątkach świata za sprawą eSIM oferowali dwaj operatorzy – GigSky oraz My TruPhone. Obecnie różnych aplikacji, ofert i operatorów jest całe mnóstwo, jednak przez to bardzo trudno znaleźć te najlepsze, a zapewniam, że naciągaczy nie brakuje ;-). Dlatego wybrałem dwie oferty. Pierwsza to oferta bez limitu gigabajtów na okres 15 dni. Druga to oferta na 5 gigabajtów na 30 dni.

5 gigabajtów internetu w Meksyku za 115 złotych 

Na 2 tygodniowy urlop 5 gigabajtów danych okazało się zdecydowanie za dużą paczką, tym bardziej, że hotel w którym się zatrzymaliśmy zainwestował w dobrą infrastrukturę, co sprawiło, że z tego komórkowego internetu w Meksyku korzystaliśmy tylko podczas zwiedzania. Jednak przed wyjazdem nie wiedzieliśmy tego, choć w hotelu już byliśmy kilka lat wcześniej. Wtedy jednak WiFi było dostępne głównie w lobby, a jego prędkość nie pozwalała wygodnie korzystać z sieci.

Za kwotę 115 złotych kupiliśmy w jednym telefonie ofertę w aplikacji My TruPhone dostępnej w AppStore. W aplikacji po uruchomieniu wystarczy wcisnąć Get Started, a następnie w SELECT DESTINATION wpisać kraj, którym chcemy uzyskać dostęp do sieci. Wpisałem zatem Mexico i go wskazałem. Pojawiły się dostępne oferty na różne paczki danych z czasową ważnością do ich wykorzystania.

Po wybraniu paczki ( u mnie 5GB na 30 dni za 115 złotych), pojawi nam się przycisk Set up payment. Wciskamy go.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się za pomocą Apple ID lub Facebooka. Ja wybrałem Apple ID. Po zalogowaniu ważne, aby odznaczyć ptaszka Auto renew. W innym wypadku aplikacja sama będzie co miesiąc pobierała Wam forsę z karty i odnawiała internet.

Wyłącznie automatycznego odnawiania pozwoli Wam zapłacić za pomocą Apple Pay. Uruchomiona funkcja autodnawiania wymaga podania karty płatniczej. Następnie pobieramy plan komórkowy i postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Polecam także przeskoczenie do ostatniego akapitu jeżeli wybraliście ten pakiet, a nie bez limitu, który opiszę w kolejnym.

Internet eSIM bez limitu danych w Meksyku 

Najlepszą ofertę internetu eSIM bez limitu danych w Meksyku jaką znalazłem ma Hola fly. Usługa ta póki co nie posiada dedykowanej aplikacji za pomocą której można skorzystać z jej usług. Dlatego trzeba wykupić pakiet przez ich stronę internetową  https://shop.holafly.com

Po wejściu z poziomu telefonu pod ten link zjeżdżamy na dół odszukując kraju, w którym chcemy mieć dostęp do internetu – Mexico.

Następnie z listy wybieramy ilość dni w ciągu których chcemy mieć nielimitowany dostęp do internetu w Meksyku. W moim przypadku było to 15 dni i klikamy ADD TO CART. Obecnie taki dostęp bez limitu zużytych gigabajtów kosztuje 47 euro. Dużo, ale za wygodę się płaci.

Wciskamy CHECK OUT. Zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym wpisujemy swoje dane. Następnie wciskamy Continue to Payment. Za dostęp do sieci możemy zapłacić PayPalem lub za pomocą Apple Pay.

Po zapłaceniu otrzymamy na nasz numer telefonu wiadomość SMS od Holafly z linkiem do QRCode do zeskanowania za pomocą telefonu oraz dane dostępowe, które można wpisać ręcznie. QRCode wysłany został także mailem.

Oczywiście wyświetlając QRCode na swoim telefonie, nie możecie go w tym samym czasie sfotografować tym samym telefonem, stąd opcja ręczna. Ja jednak przesłałem QR Code na drugi telefon, a następnie go zeskanowałem. Kliknięcie na zeskanowany link automatycznie przekierowuje nas do skonfigurowania planu komórkowego eSIM. Nie będziemy musieli już nic ręcznie wpisywać.

Co ustawić w iPhonie, aby roaming naszego krajowego operatora nas nie zniszczył finansowo? 

Podczas urlopu korzystałem zatem z fizycznej karty SIM Orange, aby móc ewentualnie odbierać połączenia i SMS w ramach złodziejskiego roamingu (44zl za 1mb internetu, 5zl/minuta za połączenie, 3zł za MMS) oraz karty eSIM z internetem w Meksyku.

Nim samolot zaczął kołować i byłem zmuszony włączyć tryb samolotowy,  wprowadziłem kilka ustawień aby uniknąć dostępu do internetu przez polski Orange, by telefon korzystał z dostępu do internetu tylko przez eSIM w Meksyku. W takim wypadku należy:

  1. Ustawienia > Sieć komórkowa > Dane sieci kom. > //tu wybrać plan z eSIM dla Meksyku//
  2. Ustawienia > Sieć komórkowa > Karty SIM > // Nr Orange// > Roaming danych > // Wyłącz ptaszka
  3. Ustawienia > Sieć komórkowa > Karty SIM > // eSIM dla Meksyku // > Roaming danych > Włącz, aby działało poprawnie
  4. Ustawienia > Sieć komórkowa > Dane sieci kom. > Przełączanie danych kom. > Wyłącz

Wprowadzenie tych kilku ustawień sprawi, że unikniesz nieplanowanych opłat z tytułu roamingowego wykorzystania internetu.

Dodatkowo warto:

  1. Ustawienia > Wiadomości > Wyślij jako SMS > Wyłącz
  2. Ustawienia > Wiadomości > Wiadomości MMS > //odznacz ptaszka dla SIM orange //

Wiadomości MMS są drogie i jeżeli zgubicie zasięg operatora z karta SIM z Meksyku, a wasza rodzima w romingu będzie działała, to telefon wyśle na przykład zdjęcie zamiast za pomocą iMessage, to przez MMS. A po co?

Natomiast Wyłączenie wyślij jako SMSM sprawi, że gdy stracicie zasięg i nie będzie działać wam iMessage, to telefon nie wyśle bez waszej wiedzy wiadomości jako SMS, który też jest kosztowny (około 2 złotych za 160 znaków!).

4.9/5 - (10)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *