Jak usunąć konto na Instagramie za pomocą aplikacji na iPhonie?

Jak usunąć konto na Instagramie za pomocą aplikacji na iPhonie?

0

Praktycznie od samego początku istnienia Instagrama, konto na tej platformie było zdecydowanie łatwiej założyć, niż usunąć. Funkcja usuwania konta na Instagramie nie była dostępna w aplikacjach mobilnych. Aż do teraz.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś usunąć swoje konto na Instagramie dobrze wiesz, że nie było łatwo. Z poziomu aplikacji na iOS można było zarządzać prawie wszystkim funkcjami konta. Prawie, bo od zawsze brakowało polecenia Usuń konto. Mało który z użytkowników wiedział, że w celu usunięcia konta trzeba zalogować się na Instargam przy pomocy przeglądarki internetowej. Jedynie webowa wersja Instgrama pozwalała na usunięcie konta.

Od czerwca 2022 roku sytuacja uległa zmianie. Apple w trosce o prywatność i wygodę użytkowników nakazał wszystkim developerom wprowadzenie w aplikacjach jednej zmiany. Zasada jest prosta: jeśli aplikacja umożliwia założenie konta w jakimś serwisie, to musi także umożliwiać skasowanie tego konta. Proste i logiczne, choć bardzo niewygodne dla developerów, bo umożliwi szybszą ucieczkę niezadowolonych użytkowników. Firma Meta, właściciel Instgrama dość dostosowała się do nowych wytycznych. W nowej wersji aplikacji Instagram dla iOS nie brakuje już funkcji usuwania konta w aplikacji na iOS.

Zastanawiasz się jak szybko i trwale usunąć konto Instagram na iPhonie? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Krok 1 – Zaktualizuj aplikację

Nim zaczniesz usuwać konto, upewnij się, że aplikacja Instgram zainstalowana w twoim iPhonie jest aktualna. W tym celu wciśnij i przytrzymaj ikonkę App Store, z menu szybkich akcji wybierz Uaktualnienia i na liście aplikacji odszukaj Instagram. Jeśli przy ikonie Instagram jest przycisk Otwórz, oznacza to, że na twoim iPhonie jest zainstalowana najnowsza wersja aplikacji.

Aktualizacja aplikacji Instagram na iPhonie

Krok 2 – Usuń konto

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhonie. Stuknij ikonę Profil w prawym dolnym rogu ekranu. Teraz dotknij menu hamburger w prawym górnym rogu. Stuknij Ustawienia, a następnie Konto na kolejnym ekranie. Teraz przewiń ekran w dół i dotknij Usuń konto.

Usuwanie konta Instgram na iOS

Na kolejnym ekranie Instagram poprosi Cię o wybór między dezaktywacją konta a jego usunięciem i automatycznie podświetli opcję Dezaktywuj konto. Stuknij opcję Usuń konto widoczną na dole. Teraz zostaniesz automatycznie przeniesiony do webowej części serwisu Instagram. Wybierz podwód usunięcia konta, wpisz hasło i tapnij przycisk Usuń konto.

Usuwanie konta na Instagramie na iPhonie

Pamiętaj: Masz miesiąc na zmianę zdania, ponieważ Instagram trwale usuwa Twoje konto dopiero po 30 dniach. Jeśli zdecydujesz, że chcesz je odzyskać, wystarczy, że zalogujesz się ponownie w tym czasie, a Twoje konto zostanie odzyskane.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *