Home Artykuły Jak usunąć konto na Instagramie za pomocą aplikacji na iPhonie?
Jak usunąć konto na Instagramie za pomocą aplikacji na iPhonie?

Jak usunąć konto na Instagramie za pomocą aplikacji na iPhonie?

0

Praktycznie od samego początku istnienia Instagrama, konto na tej platformie było zdecydowanie łatwiej założyć, niż usunąć. Funkcja usuwania konta na Instagramie nie była dostępna w aplikacjach mobilnych. Aż do teraz.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś usunąć swoje konto na Instagramie dobrze wiesz, że nie było łatwo. Z poziomu aplikacji na iOS można było zarządzać prawie wszystkim funkcjami konta. Prawie, bo od zawsze brakowało polecenia Usuń konto. Mało który z użytkowników wiedział, że w celu usunięcia konta trzeba zalogować się na Instargam przy pomocy przeglądarki internetowej. Jedynie webowa wersja Instgrama pozwalała na usunięcie konta.

Od czerwca 2022 roku sytuacja uległa zmianie. Apple w trosce o prywatność i wygodę użytkowników nakazał wszystkim developerom wprowadzenie w aplikacjach jednej zmiany. Zasada jest prosta: jeśli aplikacja umożliwia założenie konta w jakimś serwisie, to musi także umożliwiać skasowanie tego konta. Proste i logiczne, choć bardzo niewygodne dla developerów, bo umożliwi szybszą ucieczkę niezadowolonych użytkowników. Firma Meta, właściciel Instgrama dość dostosowała się do nowych wytycznych. W nowej wersji aplikacji Instagram dla iOS nie brakuje już funkcji usuwania konta w aplikacji na iOS.

Zastanawiasz się jak szybko i trwale usunąć konto Instagram na iPhonie? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Krok 1 – Zaktualizuj aplikację

Nim zaczniesz usuwać konto, upewnij się, że aplikacja Instgram zainstalowana w twoim iPhonie jest aktualna. W tym celu wciśnij i przytrzymaj ikonkę App Store, z menu szybkich akcji wybierz Uaktualnienia i na liście aplikacji odszukaj Instagram. Jeśli przy ikonie Instagram jest przycisk Otwórz, oznacza to, że na twoim iPhonie jest zainstalowana najnowsza wersja aplikacji.

Aktualizacja aplikacji Instagram na iPhonie

Krok 2 – Usuń konto

Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhonie. Stuknij ikonę Profil w prawym dolnym rogu ekranu. Teraz dotknij menu hamburger w prawym górnym rogu. Stuknij Ustawienia, a następnie Konto na kolejnym ekranie. Teraz przewiń ekran w dół i dotknij Usuń konto.

Usuwanie konta Instgram na iOS

Na kolejnym ekranie Instagram poprosi Cię o wybór między dezaktywacją konta a jego usunięciem i automatycznie podświetli opcję Dezaktywuj konto. Stuknij opcję Usuń konto widoczną na dole. Teraz zostaniesz automatycznie przeniesiony do webowej części serwisu Instagram. Wybierz podwód usunięcia konta, wpisz hasło i tapnij przycisk Usuń konto.

Usuwanie konta na Instagramie na iPhonie

Pamiętaj: Masz miesiąc na zmianę zdania, ponieważ Instagram trwale usuwa Twoje konto dopiero po 30 dniach. Jeśli zdecydujesz, że chcesz je odzyskać, wystarczy, że zalogujesz się ponownie w tym czasie, a Twoje konto zostanie odzyskane.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.