Home Newsy iOS 16 Beta 5 – Ikona baterii wzbogacona o wyświetlanie procentu naładowania
iOS 16 Beta 5 – Ikona baterii wzbogacona o wyświetlanie procentu naładowania
0

iOS 16 Beta 5 – Ikona baterii wzbogacona o wyświetlanie procentu naładowania

0

Wraz z piątą wersją beta systemu iOS 16 firma Apple zaktualizowała ikonę baterii na iPhone’ach z Face ID, aby wyświetlać określony procent baterii. Nowy wskaźnik baterii jest dostępny w modelach iPhone 12 i iPhone 13, z wyjątkiem 5,4-calowego ‌iPhone 12‌/13 mini. Jest również dostępny na iPhone X i iPhone XS.

Procent baterii nie był obecny na iPhone’ach, które mają Face ID ze względu na brak miejsca po obu stronach wycięcia, w którym znajduje się sprzęt kamery TrueDepth. Nowy projekt dodaje określony poziom naładowania do ikony baterii, zapewniając lepsze wyobrażenie o jej stanie na pierwszy rzut oka.

W systemie iOS 15 i wcześniejszych wersjach systemu iOS ikona baterii pokazuje poziom naładowania baterii, ale nie podaje określonego procentu. Aby uzyskać te informacje, użytkownicy iPhone’a muszą przesunąć palcem w dół do Centrum sterowania lub przesunąć do widoku centrum, aby zobaczyć widżet baterii.
Ikona baterii zmienia kolory w zależności od stanu baterii i koloru tapety iPhone’a. Na przykład podczas ładowania ikona baterii jest zielona i pokazuje wskaźnik ładowania.

Procent baterii można włączać i wyłączać w aplikacji „Ustawienia” w sekcji „Bateria”. Funkcja procentowej baterii wydaje się być dostępna na większości iPhone’ów, które mają wycięcie, ale nie wydaje się być opcją w iPhone 12 mini , iPhone 13 mini, iPhone 11 lub iPhone XR, być może ze względu na ograniczenia przestrzenne.

‌iOS 16‌ beta 5 jest obecnie dostępny dla programistów, a Apple wyda publiczną wersję beta w najbliższej przyszłości.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.