Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie MapaMap RadarSTOP. Ostrzeżenie przed radarami dla iPhone
MapaMap RadarSTOP. Ostrzeżenie przed radarami dla iPhone

MapaMap RadarSTOP. Ostrzeżenie przed radarami dla iPhone

0

MapaMap RadarSTOPFirma Imagis przygotowała bardzo ciekawą aplikację, którą powinien mieć każdy posiadacz iPhone podróżujący po Polsce. Oprogramowanie MapaMap RadarSTOP ostrzeże nas przed zbliżającym się radarem, czy kontrolą drogową.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem. Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których często rozstawia się z radarem policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi ?strefami pomiaru prędkości?, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Jeżeli nasz telefon w czasie podróży będzie zainstalowany w uchwycie samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie radar miniemy. Natomiast, jeżeli włączymy funkcje ?Pracuj w tle? nasz telefon może znajdować się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, a i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Jeżeli jednak podczas naszych podróży spotkamy nowy (dopiero, co postawiony) fotoradar, którego będzie brakowało w bazie danych, możemy go dodać do pamięci programu własnoręcznie, wykorzystując funkcję ?Nowe Zdarzenie?. W ten sam sposób do bazy danych możemy dodać miejsce sporadycznych kontroli prędkości, czyli popularne policyjne ?suszarki?. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

Wielką zaletą programu MapaMap RadarSTOP jest jego darmowa dystrybucja. W momencie premiery został on dostosowany do telefonów iPhone.

Warto również wspomnieć, że aby program działał zgodnie z jego przeznaczeniem telefon powinien posiadać wbudowany moduł GPS lub być podłączonym do zewnętrznego odbiornika GPS na przykład poprzez port bluetooth.

Aplikacja dostępna jest w AppStore.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.