Home Newsy macOS 10.14 i tryb ciemny interfejsu
macOS 10.14 i tryb ciemny interfejsu
0

macOS 10.14 i tryb ciemny interfejsu

0

Już jutro wieczorem czasu polskiego Apple zaprezentuje światu swoje nowe wersje oprogramowania systemowego. Większa część jabłkowych użytkowników najbardziej wyczekuje dwóch z nich, czyli iOS 12 oraz macOS 10.14.

Ostatnie doniesienia wnoszą trochę optymizmu w kwestii nowych funkcji jakie będą dostępne wraz z nowymi platformami. Wcześniej sugerowano bowiem, że Apple skupi się w tym roku jedynie na poprawie stabilności działania łatając wszystkie błędy i poprawiając kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Rezultatem miały być niezawodne systemy. Świeże funkcje miały ukazać się dopiero w 2019 roku.

Tymczasem rysuje się nieco inny scenariusz. Dowodem na to są także zrzuty ekranu jakie na swoim koncie w serwisie Twitter opublikował deweloper Steve Troughton Smith. Na zamieszczonych obrazkach widnieje bowiem program Xcode 10 z uruchomionym ciemnym trybem interfejsu użytkownika. Może to oznaczać iż funkcja ta pojawi się w systemie macOS 10.14 i będzie można przełączać się pomiędzy jasnym i ciemnym trybem w sposób ręczny.

Na zdjęciach widoczna jest również ikona aplikacji News oraz nieco ciemniejsza wersja ikony systemowego Kosza.
Wiadomo już także, że wraz z nową wersją systemu stacjonarnego pojawi się przebudowany wizualnie sklep Mac App Store. Będzie on przypominał wyglądem oraz opcjami mobilną wersję z platformy iOS.

Źródło: 9To5Mac

 

macOS 10.14 i tryb ciemny interfejsu

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *