Home Newsy Nie liczcie na tańsze iPhone’y w tym roku
Nie liczcie na tańsze iPhone’y w tym roku
0

Nie liczcie na tańsze iPhone’y w tym roku

0

Najnowsze raporty publikowane przez analityka Ming Chi Kuo nie są pod pewnym kontem optymistyczne dla użytkowników jabłkowych smartfonów. Jeszcze parę dni temu do mediów dostała się informacja, iż Apple w połowie tego roku zaprzestanie produkcji oraz sprzedaży iPhone’a X robiąc miejsce na nowe modele. Utrzymanie obecnego flagowca w ofercie musiałoby wiązać się z obniżeniem jego ceny, a co za tym idzie jak twierdzi analityk niekorzystnie wpłynęło by na zainteresowanie nowymi odsłonami urządzeń.

W najnowszym raporcie potwierdzają się informacje odnoszące się do wycofania iPhone’a X ze sprzedaży w połowie tego roku oraz dane dotyczące następców. Mają to być trzy modele jabłkowej słuchawki. Dwa z bezramkowymi ekranami OLED o przekątnych 5,8 oraz 6,5 cala oraz tańszy wariant z wyświetlaczem LCD i przekątną 6,1 cala. Ten ma być w ofercie traktowany jak obecne modele 8 i 8 Plus, a jego cena według wstępnych założeń ma wynosić w granicach 650 dolarów. Apple chce zaostrzyć popyt na ten wariant urządzenia wycofując właśnie ze sprzedaży iPhone’a X. Co ciekawe ta propozycja sprzętu także cechowałaby się bezramkową konstrukcją oraz technologią Face ID.

Informacje te niosą jednak ze sobą pesymistyczne przesłanie. W tym roku bowiem nie należy spodziewać się przystępnych cen obu flagowców czyli modeli ze wspomnianym już ekranem OLED. Następca iPhone’a X z wyświetlaczem o rozmiarze 5,8 cala kosztowałby tyle samo co poprzednik, a więc 999 dolarów, a większa wersja Plus prawdopodobnie byłaby droższa o 100, 150 dolarów. Co to oznacza dla polskich użytkowników? Za podstawowy wariant urządzenia musieliby oni zapłacić 6000 zł.

Źródło: MacRumors

 

Nie liczcie na tańsze iPhone’y w tym roku

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *