Home Newsy Ładowarka AirPower może nie trafić na rynek
Ładowarka AirPower może nie trafić na rynek
0

Ładowarka AirPower może nie trafić na rynek

0

Ładowarka AirPower po raz pierwszy została zaprezentowana w zeszłym roku we wrześniu podczas prezentacji iPhone’a X, 8 oraz 8 Plus. Minął rok, a akcesorium umożliwiającego jednoczesne, bezprzewodowe ładowanie iPhone’a, zegarka Apple Watch oraz słuchawek AirPods wciąż nie jest dostępne w sprzedaży.

W sieci przy okazji plotek pojawiały się w tym temacie różne scenariusze. Wspólnym mianownikiem jednak miały być problemy techniczne na jakie natknęło się Apple. Plotki te zdaje się potwierdzać najnowszy raport opublikowany przez Johna Grubera, który powołuje się na informacje z trzeciej ręki, choć autentyczne i sprawdzone.

Zdaniem wyżej wspomnianej osoby Apple ma bardzo poważny problem z termiką ładowarki AirPower. Nagromadzenie wielu cewek na tak małej płaszczyźnie powoduje, iż cała konstrukcja szybko i niebezpiecznie się nagrzewa.

Na ten moment nie wiadomo, czy Apple zacznie szukać jakiegoś obejścia tego problemu, czy po prostu porzuci cały projekt, a ładowarka AirPower przejdzie do historii jako jedna z wielu wpadek konstrukcyjnych kalifornijskiego giganta.

Źródło: Daring Fireball

 

Ładowarka AirPower może nie trafić na rynek

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)