Home Newsy Apple udostępnia oficjalne najnowsze wersje systemów
Apple udostępnia oficjalne najnowsze wersje systemów
0

Apple udostępnia oficjalne najnowsze wersje systemów

0

Po miesiącach testów firma Apple udostępniła na swoich serwerach oficjalne wersje swojego oprogramowania, co oznacza, że zaprezentowane w czerwcu tego roku systemy trafiły wreszcie do masowego użytku. Warunkiem jest oczywiście posiadanie kompatybilnych urządzeń.

W dniu wczorajszym zainteresowani użytkownicy mogli pobrać z serwerów Apple najnowsze wersje systemów, to znaczy iOS 12, watchOS 5 oraz tvOS 12, które od czerwca testowane były najpierw przez deweloperów posiadających płatne konta, a potem także przez osoby uczestniczące w programie publicznych testów.

Każda z nowych platform skupia się w głównej mierze na stabilności działania i poprawie wydajności, choć nie zabrakło również kilku istotnych nowości opcjonalnych. Najwięcej nowinek funkcjonalnych niesie ze sobą system iOS 12, w którym można doszukać się nowych ikon animowanych, nazwanych Memoji, opcji rejestracji czasu spędzanego przed ekranem urządzenia, grupowych konwersacji w aplikacji FaceTime, czy choćby przeprojektowanych Powiadomień systemowych, które są wreszcie grupowane. Sporym krokiem naprzód są skróty Siri i dedykowana im aplikacja Shotrcuts pozwalająca na zautomatyzowanie wielu zadań w systemie.

W przypadku platformy watchOS 5 mamy do czynienia z aplikacją Podcasty, czy też nowym rozwiązaniem Walkie Talkie, czyli dzisiejszą wersją krótkofalówki działającej pomiędzy użytkownikami naręcznego zegarka z Cupertino. Apple oddało do użytku także nowe tarcze. Dostępnych jest również wiele udoskonaleń w obrębie funkcji zdrowotnych i treningu.

Najmniej udoskonaleń zawiera na pokładzie system tvOS 12. Tu należy głównie wymienić wsparcie dla formatu Dolby Atmos dla przystawki Apple TV 4K, dodanie nowych interaktywnych wygaszaczy ekranu, czy też funkcję automatycznego uzupełniania haseł przy pomocy iPhone’a, czy iPada.

Każdy z systemów można zaktualizować z poziomu urządzeń udając się do opcji Ustawień Ogólnych i zakładki Uaktualnienia.

Źródło: Apple

 

Apple udostępnia oficjalne najnowsze wersje systemów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)