Kwikset Kevo ? zapomnij o kluczach, otwieraj zamki telefonem!
0

Kwikset Kevo ? zapomnij o kluczach, otwieraj zamki telefonem!

0

Kwikset KevoNigdy nie jesteś w stanie znaleźć kluczy do domu? Za każdym razem denerwujesz się, bo nie pamiętasz gdzie je odłożyłeś? W najbliższej przyszłości, może to już nie być problemem! Wszystko za sprawą przedsiębiorstwa Unikey oraz producenta zamków do drzwi, a mianowicie firmy Kwikset. Inwestorzy połączyli swoje siły i mają zamiar wprowadzić na rynek zamek Kwikset Kevo, który otwierany będzie przy pomocy… iPhone’a!

W zamku zamontowany ma być energooszczędny moduł Bluetooth Low Energy, a sam smartfon wyposażony w specjalną aplikację. Łącząc się z zamkiem poprzez funkcję eKey nie będziemy musieli nawet wyciąg telefonu z kieszeni, aby otworzyć drzwi! Wystarczy, że dotkniemy zamek palcem, a znajdujące się w nim mechanizmy przestawią się tak, jakbyśmy właśnie przekręcili klucz.

Co więcej, każdy użytkownik będzie mógł przypisać tymczasowe klucze do swoich drzwi osobom postronnym – znajomym, pracownikom remontowym, firmie przeprowadzkowej i tak dalej. Zamek ma być również na tyle inteligentny, że rozpoznawał będzie to, po której stronie drzwi znajduje się użytkownik, tak aby nie odblokowywać ich kiedy tego nie chcemy.

Jak postanowiono rozwiązać kwestię zasilania? W najprostszy z możliwych sposobów – w drzwiach zamontowane będą cztery baterie paluszki, które według zapewnień starczyć mają na co najmniej rok użytkowania zamka.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *