Home Newsy Koncept Siri – bo w prostocie jest cale sedno
Koncept Siri – bo w prostocie jest cale sedno
0

Koncept Siri – bo w prostocie jest cale sedno

0

Czemu Siri po tylu latach prac rozwojowych nadal nie wspiera języka polskiego? Nad tym pytaniem zastanawia się cały czas wielu, podirytowanych już użytkowników ekosystemu Apple mając świadomość, że korzystanie z jabłkowego asystenta głosowego znacznie usprawnia pracę z systemem i jednocześnie zaoszczędza mnóstwo czasu.

Widać to na przykładzie krajów, w których asystent głosowy sobie radzi z językiem. Szybkie, bezdotykowe wysłanie wiadomości, ustawienie przypomnienia, czy wydarzenia w kalendarzu to tylko pierwsze z długiej listy zalet tego rozwiązania. Brak kompatybilności językowej w niektórych rejonach świata to jednak co pokazuje najnowszy koncept nie jedyna bolączka Siri.

Pewien projektant zauważył również niewygodę w interfejsie Siri, który zajmuje cały ekran urządzenia.

Dyskomfort jest oczywisty jeśli pracujemy akurat w jakiejś aplikacji. Przygotowany koncept nazwany iOS Mogi autorstwa Kévin’a Eugène prezentuje nie tylko całkowicie przeprojektowany design Siri ale jednocześnie daje on lepsze wsparcie dla multitaskingu w systemie iOS. Jak widać na zrzutach w tym wpisie asystent głosowy nie zabiera już pełni ekranu iPhone’a, a przybiera postać dymka ukazującego się w górnej części ekranu, który w każdej chwili można zminimalizować. Tryb ten został nazwany „pracą równoległą” pozwalającą użytkownikowi na swobodną pracę w aktualnie otwartej aplikacji.

Bez problemu zatem można wyszukać interesujące nas zdjęcia i dodać w jednej chwili do wiadomości iMessage, SMS, czy maila. W szybki sposób zorientujemy się także, gdzie się aktualnie znajdujemy jeśli zaczytaliśmy się w jakiejś wciągającej książce e-book. Więcej super rozwiązań zobaczyć można na stronie projektanta.

Źródło: Kévin’ Eugèn

 

Koncept Siri – bo w prostocie jest cale sedno

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *