Home Artykuły Co zrobić, gdy zgubisz lub ukradną ci iPhone’a z podpiętym Apple Pay?
Co zrobić, gdy zgubisz lub ukradną ci iPhone’a z podpiętym Apple Pay?

Co zrobić, gdy zgubisz lub ukradną ci iPhone’a z podpiętym Apple Pay?

0

Może zdarzyć się tak, że podczas wakacyjnych wojaży zapodzieje się raz na zawsze iPhone, którym od czerwca tego roku płaciliśmy za zakupy dokonane w sklepach. Apple Pay fajna sprawa ale nie do końca chyba mamy świadomość problemów jakie może nieść ze sobą usługa z Cupertino, bowiem jak zachować się w sytuacjach ekstremalnych kiedy w bezzwrotne posiadanie naszego iPhone’a wejdzie osoba niepowołana.

To jakby zgubić, czy być ofiarą kradzieży karty wydanej nam przez bank. Wujek Dobra Rada powie zapewne trzeba zachować spokój przede wszystkim ale to jednak nie wystarczy. Trzeba szybko działać, tak jak w przypadku utraty wspomnianej wyżej karty.

W tym poradniku podpowiemy jakie kroki należy podjąć, by zachować nasze środki na życie nienaruszone.

Oczywiście ważne jest by nie wpadać w panikę i w pierwszej kolejności uruchomić aplikację Znajdź Mój iPhone, zlokalizować go i zdalnie uruchomić Tryb Utracony, a nawet w zależności od zastanej sytuacji całkiem wymazać dane z urządzenia. To jednak dla przezornego użytkownika nie wystarczy i zalecane jest dla wszystkich tymczasowe zablokowanie kart wydanych przez bank, a dopisanych do usługi Apple Pay. Tymczasowe blokowanie kart umożliwia już wiele polskich banków, więc nie powinno być z tą operacją problemu. To w zasadzie wszystko by być bezpiecznym o własne środki, gdy nasz iPhone padnie łupem złodzieja.

Na koniec kolejna rada, by dostęp do urządzenia zabezpieczać w miarę inteligentnym hasłem składającym się z cyfr oraz liter. Tylko niefrasobliwi ustanawiają hasła dostępu z cyklu 1234. Alfanumeryczność znacznie utrudni kradzież danych z urządzenia.

 

Co zrobić, gdy zgubisz lub ukradną ci iPhone’a z podpiętym Apple Pay?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *