Po raz kolejny o zmianach cen w App Store

Po raz kolejny o zmianach cen w App Store

0

Kilka dni temu na łamach naszej strony pisaliśmy o zmianach jakie wprowadzi niedługo Apple w zakresie cennika obowiązującego w natywnych sklepach z multimediami i oprogramowaniem. W wielu krajach, w tym w Polsce ulegną podwyżkom ceny multimediów i oprogramowania udostępnianych w ekosystemie kalifornijskiej firmy. Tyczy się to wszystkich państw, w których zakupy rozliczane są w EUR oraz dodatkowo Dani i Meksyku.

Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Według wstępnych zapowiedzi najniższa dotąd cena wynosząca 0,99 EUR miała osiągnąć poziom 1,09 EUR, przy czym zgodnie z ostatnim raportem Apple umożliwi również narzucanie cen niestandardowych. Oznacza to, że deweloperzy będą mogli życzyć sobie za swoje twory kwoty niższe niż dotychczas.

Obecnie pułap ten wynosi wspomniane 0,99 EUR bądź opcja darmowej dystrybucji. Jedną z nowych możliwości ma być między innymi wycena na poziome 0,49 EUR, a więc o połowę mniej niż minimalny wariant cenowy obecnie. To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników sprzętu Apple w Polsce. Warto również napisać, że w naszym kraju walutą rozliczeniową dla zakupów w iTunes Store, App Store, czy Mac App Stare nadal będzie EUR.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *