Kilka informacji na temat iOS 11

Kilka informacji na temat iOS 11

0

Już za blisko miesiąc, bo 5 czerwca tego roku Apple przedstawi kolejną, dużą wersję systemu iOS. Soft oznaczony cyfrą 11 będzie zapewne posiadał nowe funkcje, o których dotąd próżno było czytać w nieoficjalnych doniesieniach. Plotek na temat nowości jakie znajdą się na pokładzie nadchodzących systemów nie ma zbyt wiele i do niedawna całość zagadnienia owiana była tajemnicą.

Do niedawna, bowiem na horyzoncie pojawiły się doniesienia, które wnoszą trochę ciekawych, świeżych informacji i potwierdzają strzępy tych publikowanych w przeszłości. Zgodnie z treścią najnowszego raportu system iOS 11 zostanie wyposażony w inteligentny tryb oszczędzania energii akumulatora. Oprogramowanie uczyć się będzie przyzwyczajeń użytkownika związanych z korzystaniem ze smartfona i na tej podstawie zarządzać ma energią. Automatyka pozwoli między innymi na samoczynne włączenie trybu oszczędzania energii kiedy poziom naładowania baterii urządzenia znacznie spadnie.

Nowością ma być również funkcja grupowych rozmów w aplikacji FaceTime, choć mowa jest o pewnych ograniczeniach. W jednym czasie bowiem będzie mogło się z sobą porozumiewać do pięciu osób jednocześnie. Co ciekawe połączenia pomiędzy użytkownikami iPhone’a mają być nawiązywane za pośrednictwem FaceTime Audio. Kiedy natomiast zainicjujemy połączenie z właścicielem urządzenia innego niż iPhone system dokona tego w tradycyjny sposób.

Kolejną nowością mają być zmiany w zakresie aplikacji Wallet. Prawdopodobnie nie tylko zmieni ona nazwę nawiązującą do usługi Apple Pay ale i dostanie wsparcie dla nowej opcji Apple Cash, która zadebiutuje podczas czerwcowej konferencji. Na temat tej ostatniej pisaliśmy niedawno. Pisząc krótko pozwoli ona na szybkie i proste przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhone’a. Apple położy również nacisk na integrację tej usługi z asystentem głosowym Siri.

Ja osobiście czekam również na tryb nocny interfejsu w iOS 11, choć najnowszy raport nie wspomina nic o tym udogodnieniu. Ostatnie plotki zaś skupiły się na zmianach w zakresie aplikacji Muzyka i usługi Apple Music, która rzekomo zostanie przebudowana pod kątem materiałów wideo.

Źródło: RedmondPie

 

Kilka informacji na temat iOS 11

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *