Kolejne plotki na temat bezprzewodowego ładowania w iPhone’ach

Kolejne plotki na temat bezprzewodowego ładowania w iPhone’ach

0

Przy okazji plotek dotyczących tegorocznych modeli iPhone’a pojawia się często temat funkcji bezprzewodowego ładowania w jaką rzekomo owe urządzenia mają być wyposażone. Najnowsze wieści jednak mogą rzucać nieco inne, mniej optymistyczne światło na ten wątek.

Jak bowiem donosi jeden z analityków firmy JPMorgan Apple ma współpracować nad technologią bezprzewodowego ładowania baterii na odległość z firmą Broadcom. Prace nad wdrożeniem tego rozwiązania mają rzekomo trwać już od dwóch lat ale nie jest pewne, czy trafi ono do urządzeń już w tym roku. Najnowszy raport szacuje, iż oddanie technologii do masowego użytku nastąpi dopiero za dwanaście miesięcy przy okazji debiutu kolejnej generacji iPhone’a.

Przyczyną, dla której Apple obecnie waha się z wprowadzeniem funkcji bezprzewodowego ładowania jest między innymi wpadka firmy Samsung, czyli wadliwa bateria w smartfonie Galaxy Note 7.

Warto jednak przypomnieć, że od kilku miesięcy wiele, różnych plotek ma potwierdzać, iż iPhone 8, a także tańsze modele jabłkowego smartfona będą wspierały technologię bezprzewodowego ładowania. Można założyć, że nie będzie to opcja ładowania na odległość. Apple dołączy do zestawu sprzedażowego specjalną ładowarkę na wzór tej z Apple Watch’a.

Źródło: CNBC

 

Kolejne plotki na temat bezprzewodowego ładowania w iPhone’ach

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *