Home Newsy Kolejne nowości sprzętowe – iPhone 8 i 8 Plus
Kolejne nowości sprzętowe – iPhone 8 i 8 Plus
0

Kolejne nowości sprzętowe – iPhone 8 i 8 Plus

0

Osoby, które uznały, że wydatek 5 tysięcy polskich złotych to stanowczo za dużo za jubileuszowy model iPhone’a w wersji podstawowej mogą zainteresować się kupnem tańszych wersji tego urządzenia. Apple zaprezentowało bowiem smartfona w odsłonie 8 oraz 8 Plus, czyli kontynuację tegorocznych wersji jabłkowej słuchawki kusząc przede wszystkim ładowaniem indukcyjnym.

Zmian oczywiście jest znacznie więcej ale o tym w dalszej części niniejszego tekstu. Przede wszystkim nowe modele 8 oraz 8 Plus posiadają taki sam design jak poprzednicy. Już przy pierwszym kontakcie jednak może wpaść w oko inne, szklane wykończenie tylnej części obudowy, co ma związek z ładowaniem bezprzewodowym wspierającym standard Q1. Oferta dotyczy trzech wariantów kolorystycznych: czarny, srebrny oraz nowy odcień złotego.

Podobnie jak we flagowcu Apple zdecydowało się na implementację tego samego procesora, czyli liczącego sześć rdzeni A11 Bionic. Poprawiono także jakość dźwięku wykorzystując nowe głośniki. Te są zdaniem Apple są o 25 procent głośniejsze.

Tylna kamera może poszczycić się obecnie rozdzielczością 12MPX oraz filtrami i stabilizacją obrazu jak w najdroższym, jubileuszowym modelu. Wersje pojemności dysku są oferowane w dwóch wersjach 64 oraz 256 GB, co jest w tym roku standardowym zabiegiem ze strony Apple. Ceny podstawowych wersji w Polsce kształtują się:

iPhone 8 64 GB – 3479 zł iPhone 8 256 GB – 4229 zł
– iPhone 8 Plus 64 – 3979 zł iPhone 8 Plus 256 – 4729 zł

 

Kolejne nowości sprzętowe – iPhone 8 i 8 Plus

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)