Home Newsy Kolejne doniesienia o Apple Pay w Polsce
Kolejne doniesienia o Apple Pay w Polsce
0

Kolejne doniesienia o Apple Pay w Polsce

0

Ostatnio za sprawą polskiego serwisu Spider’s Web do sieci dostała się informacja, która ponownie podgrzała temat dostępności Apple Pay w Polsce. Usługa miałaby pojawić się jeszcze przed wakacjami w tym roku, orientacyjnie gdzieś w okolicach drugiej połowy czerwca.

Początkowo wsparciem dla usługi finansowej od Apple mogłyby pochwalić się dwa polskie banki BZ WBK oraz mBank. Raport wspominał także o Millennium Bank ale ten jak zaznaczano nie jest aż tak pewną opcją.

Tymczasem w sprawie wypowiedział się specjalistyczny serwis finansowy Cashless, który jest zdania, że polskie banki wyprzedzą usługę Revolut w oferowaniu wsparcia dla Apple Pay w Polsce. Jeszcze niedawno, bo w zeszłym roku Revolut szczycił się, iż wprowadzi Apple Pay do kraju nad Wisłą do końca 2017 roku. Jak wiemy tak się nie stało, choć usługa niedawno dopiero zadebiutowała oficjalnie w Polsce. Obecnie serwis ten bardziej zainteresowany jest dodaniem wsparcia dla Google Pay niż rozwiązania od Apple.

Już pod koniec zeszłego roku serwis Cashless informował, że Apple miało wystosować do polskich banków ofertę związaną z usługą Apple Pay i rozpoczęło negocjacje z takimi bankami jak mBank, wspomniany BZ WBK, Alior oraz dwa inne banki.

Źródło: Cashless

 

Kolejne doniesienia o Apple Pay w Polsce

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *