Home Artykuły Kamery zewnętrzne ze wsparciem dla HomeKit od Apple
Kamery zewnętrzne ze wsparciem dla HomeKit od Apple

Kamery zewnętrzne ze wsparciem dla HomeKit od Apple

0

Niejednokrotnie podkreślałem, że lubię gadżety, które dodatkowo będą w stanie zadbać o bezpieczeństwo nie tylko moje, ale i moich najbliższych. Testowałem już kilka kamer domowych, które z czystym sumieniem polecam. Wiele osób interesuje także sprzęt, który zapewni wgląd w to co się dzieje od zewnątrz naszego domu. Kamery zewnętrzne są napewno ciekawym wyborem do tego, aby zabezpieczyć się w jak najlepszy sposób, szczególnie gdy wpiszą się one do naszego ekosystemu z jakiego korzystamy. Mówiąc systemu, mam na myśli HomeKit od Apple, który może i nie jest przez wszystkich wielbiony, to nie można mu odmówić jednego – coraz więcej urządzeń wspiera ten ekosystem.

Dla użytkownika i konsumenta jest to dobry znak, przede wszystko ze względu na mnogość urządzeń do wyboru, nie tylko w kategorii kamer wewnętrznych i zewnętrznych, ale i innych komponentów użytku domowego. Jak dla mnie cała otoczka i integracja wielu producentów z jednym systemem jest wręcz wybawieniem. Często bywało tak, że jeden produkt podobał mi się od firmy „x”, a zupełnie inny od firmy „y” i problem wtedy był taki, że do każdego sprzętu trzeba było mieć osobną aplikację, teraz wszystkim możemy sterować za pomocą tylko jednego oprogramowania – HomeKit od Apple.

Netatmo Presence 

Netatmo jest dla mnie firmą, od której inne marki powinny uczyć się przede wszystkim integracji z użytkownikiem. Łatwość instalacji, konfiguracja nie przynosząca trudności i przyjemność z korzystania. Kamera prezentuje się ładnie i „dizajnersko”, co napewno spodoba się osobom, które patrzą na takie detale jak wykończenie.

Kamera Presence działa w czasie rzeczywistym i wykrywa nieproszonych gości, którzy pojawią się w okolicy. Jeśli myślicie, że to tyle co ta kamera potrafi to was zaskoczę. Otóż nie. Urządzenie jest w stanie wykrywać chociażby samochody parkujące na podjeździe lub pupile bawiące się na trawniku. Wszystkie materiały jakie kamera nagra zapisywane są na karcie SD, którą znajdziemy w zestawie, lub jeśli sobie tego życzymy na koncie Dropbox lub serwerze FTP. Kamera wyposażona jest w inteligentne źródło światła, co przekłada się na to że na pierwszy rzut oka można pomylić ją ze zwykłą lampką zamontowaną na domu.

Po wykryciu ruchu może ona zapalić skuteczne źródło światła, które z pewnością przestraszy niechcianą osobę na naszym terenie. Kamera posiada szeroki kąt wynoszący 100 stopni nagrywając materiał w rozdzielczości FullHD, z pewnością przyłapany przez nas ptaszek na gorącym uczynku będzie w bardzo dobrej jakości. Oczywiście kamera jest w pełni wodoodporna, warto podkreślić, że za sprawą technologii stworzonej przez firmę HZO. Link do omawianej kamery – link.

Logitech Circle 2

Kolejna propozycja jest od znanej wszystkim marki, która znana jest głównie z stworzenia produktów do komputerów. Niech was to nie zwiedzie, ponieważ stworzona przez nich kamerka jest bardzo dobrym produktem, na który warto zwrócić uwagę. Kamera jest w pełni wodoodporna i potrafi przechwytywać obraz w rozdzielczości FullHd, co napewno jest jej dużym atutem. Wbudowany obiektyw posiada 180-stopniowe pole widzenia, co sprawia, że pozwoli ona zobaczyć nam więcej.

Warto wspomnieć, że jest wyposażona w noktowizję, co pozwala jej widzieć w nocy to czego my nie zobaczymy. Najważniejszy fakt jest taki, że może być ona stosowana zarówno w domu, jak i na dworze. Przez swój niebanalny i nietuzinkowy designe może się podobać, miejmy tylko nadzieje, że nie spodoba się ona złodziejowi.

Kamera pozwala na bezpłatną transmisję na żywo wprost na nasz smartfon, oraz na zapisywanie 24 godzinnych materiałów w chmurze. Ciekawym elementem są skrócone nagrania z całego dnia, które możemy obejrzeć w dowolnej chwili. Akcesoria potrzebne do montażu znajdziemy wraz z zakupionym urządzeniem. Link do urządzenia znajdziecie pod adresem – link.

Kamery zewnętrzne ze wsparciem dla HomeKit od Apple

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarza technologiczny w serwisie Applemobile.pl