Home Newsy Jedynie 20 milionów sztuk iPhone’a X do końca tego roku
Jedynie 20 milionów sztuk iPhone’a X do końca tego roku
0

Jedynie 20 milionów sztuk iPhone’a X do końca tego roku

0

Telenowela dotycząca problemów z dostępnością flagowego modelu iPhone’a z tego roku rozkręca się coraz bardziej. Najnowsze raporty nie są łaskawe dla użytkowników spragnionych urządzenia i jeszcze bardziej zacieśniają wielkość produkcji, która do końca 2017 roku ma wynieść jedynie 20 milionów egzemplarzy iPhone’a X.

Powodem takiej sytuacji są oczywiście problemy z produkcją niektórych komponentów składających się na konstrukcję urządzenia. Ponoć fabryki wciąż nie uporały się z nimi na tyle, by móc masowo wytwarzać smartfona. Redaktorzy serwisu Nikkei są więc zdania, że do końca tego roku taśmy produkcyjne opuści tylko 20 milionów sztuk iPhone’a X wbrew szacunkom sprzed blisko miesiąca kiedy to mówiło się o ilości wahającej się pomiędzy 30-35 milionów.

Warto przypomnieć, iż zgodnie z najnowszymi danymi w dniu premiery rynkowej flagowca do sprzedaży trafi wyłącznie 3 miliony urządzeń. Będzie można nabyć je w salonach firmowych i u niektórych pośredników w dniu 3 listopada jednak nie będzie oferowana opcja rezerwacji. Można zatem liczyć się z kolejkami. W przedsprzedaży iPhone X pojawi się tydzień wcześniej, to jest już w ten piątek 27 października. Jak twierdzi analityk Ming Chi Kuo za pośrednictwem internetowego Apple Store i opcji przedsprzedaży Apple może zebrać nawet do 50 milionów zamówień na urządzenie.

W najbliższy piątek zatem można trzymać się reguły „kto pierwszy ten lepszy” oczywiście pod warunkiem, że dużemu obciążeniu stawią czoła serwery i nie zawieszą się zaraz po godzinie 9:01 czasu polskiego.

Źródło: 9To5Mac

 

Jedynie 20 milionów sztuk iPhone’a X do końca tego roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)