Home Newsy Apple Pay w czterech nowych krajach
Apple Pay w czterech nowych krajach
0

Apple Pay w czterech nowych krajach

0

Zgodnie z harmonogramem oraz wcześniejszymi zapowiedziami usługa Apple Pay zawitała wczoraj do kolejnych krajów. Na liście wspieranych państw znalazła się Szwecja, Dania, Finlandia oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wbrew treści nieoficjalnych plotek zgodnie z treścią których usługa finansowa od Apple zagości wreszcie do Polski nadal musimy uzbroić się niestety w cierpliwość.

Kraj nad Wisłą nie dostał wsparcia dla Apple Pay równolegle z państwami skandynawskimi, które za wyjątkiem Norwegii mogą cieszyć się usługą od dnia 24 października 2017. Warto dodać, iż w Szwecji z Apple Pay skorzystają klienci takich banków jak Nordea, ST1, a już niedługo także Rikskuponger. W przypadku Danii płatności zbliżeniowe z użyciem iPhone’a oferują te same banki co w Szwecji i dodatkowo Jyske Bank. W przypadku Finlandii instytucją oferującą usługę Apple Pay jest na chwilę obecną jedynie Nordea, choć już niedługo dołączą do niej banki Edenred i N26.

Warto dodać, iż w Skandynawii już przy debiucie jabłkowej usługi finansowej kompatybilnością dla niej cieszy się wiele punktów handlowo – usługowych takich jak choćby Lidl, 7 Eleven, stacje benzynowe Circle K, Shell, czy Neste, markety RTV Elgiganten/Gigantii, czy sieć kawiarni Joe & The Juice i Starbucks. Na długiej liście można także wyszukać McDonalds.

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich są w nieco lepszej sytuacji, bowiem Apple Pay na starcie wspiera tam aż pięć banków Emirates Islamic, Emirates NBD, mashreq, RAKBANK oraz Standard Chartered Bank, a płatności zbliżeniowe obsługuje wiele punktów usługowych. Wśród nich znaleźć można Burgerking, McDonalds KFC, Pizza Hut, sklepach Carreffour, czy kawiarniach Cafe Nero, Costa Coffee.

Kolejnymi państwami na liście wdrażania Apple Pay są Norwegia, Holandia, Niemcy i być może Polska. Zgodnie z treścią nieoficjalnych plotek jabłkowa usługa finansowa powinna pojawić się w kraju nad Wisłą do końca tego roku.

Źródło: Apple

 

Apple Pay w czterech nowych krajach

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)