Jakie aplikacje zainstalować przed wyjazdem za granicę?

Jakie aplikacje zainstalować przed wyjazdem za granicę?

0

Cześć wszystkim. Wakacje to czas wyjazdów, w tym za granicę. Niestety, ale często bywają one ryzykowne, szczególnie gdy sami decydujecie się organizować podróż życia, a nie poprzez biura podróży. Dzisiaj przedstawię Wam 3 aplikacje, które warto zainstalować przed wyjazdem za granicę. To co, zaczynamy? Zapraszam do lektury!

Jakie aplikacje zainstalować przed wyjazdem za granicę?

Przypomnę tylko, że post, jak zawsze, nie jest sponsorowany. Aplikacje opisywane przeze mnie dzisiaj są akceptowane przez instytucje międzynarodowe, pomogą Wam na lotnisku lub w innych, niespodziewanych sytuacjach życiowych. Zaczynamy od apki pod nazwą…

mObywatel

mObywatel pozwala Wam pokazać mTożsamość, czyli dowód osobisty w formie elektronicznej, prawo jazdy, wykorzystać eReceptę, ukazać Unijny Certyfikat Covid i wiele, wiele więcej. Nie wnikam w Wasze przekonania – jeżeli jednak, na przykład, zaszczepiliście się i chcecie skorzystać z kodu na lotnisku, warto zainteresować się instalacją programu. Dzięki temu nie będziecie musieli martwić się o zgubienie papierowej wersji dokumentu. Dostępny jest także informator na temat obecnych obostrzeń i funkcja Polak za granicą, która jest cząstką tego, co opisywać będę zaraz.

mObywatel pomoże Wam nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Warto jednak posiadać tę aplikację w razie zgubienia kodu QR szczepienia lub po prostu wtedy, gdy chcemy potwierdzić tożsamość – na przykład gdy nie będziecie mogli znaleźć portfela, dokumentów i tak dalej… Oczywiście Wam tego nie życzę. Program czeka na Was całkowicie za darmo w App Store i innych sklepach z aplikacjami. Pamiętajcie, że zalogować się możecie tylko wtedy, gdy posiadacie status profilu zaufanego. Możecie to zrobić poprzez bank, co jest najszybszą opcją.

Polak za granicą

Miejsce, gdzie szybko wyszukacie najważniejsze informacje dotyczące każdego kraju. Wystarczy wpisać jego nazwę w pasku menu głównego i gotowe! To bardzo proste, a możecie dowiedzieć się wiele przydatnych informacji o tym, jak wyglądają tam przepisy prawne, obyczaje, religia, cło, porady zdrowotne, ubezpieczenie, bezpieczeństwo, informacje o wjeździe i dla kierowców, a ponadto kilka ciekawostek, np. czego lepiej nie fotografować lub kiedy wypadają dni wolne.

Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu, gdyż wyszukiwanie każdej informacji osobno w sieci potrafi być powolne – niektóre z nich mogą być także fałszywe lub nieaktualne, szczególnie te, które dotyczą obecnej sytuacji na świecie. Warto więc zapoznać się z takimi danymi wcześniej, aby uniknąć szoku na lotnisku. Tak jak mObywatel, program Polak za granicą dostępny jest za darmo w sklepach z aplikacjami.

Kierowca za granicą

Tutaj skupimy się na nieco innej grupie za granicą – kierowcach. Czasami jedziemy w długą, wakacyjną podróż autem i w takim wypadku warto zapoznać się z poradnikiem dla kierowców, który odpowiada na pytania w stylu: „czym jest pomoc konsularna?”, „komu konsul może udzielić pomocy?”, „czy konsul pomoże mi w przypadku awarii?” i wiele, wiele innych. To raczej aplikacja na wszelki wypadek, ale jeżeli jesteście grupą docelową, dla której ta aplikacja powstała, koniecznie się nią zainteresujcie.

Mam nadzieję, że opisane przeze mnie dzisiaj aplikacje pomogą Wam za granicą w kryzysowych przypadkach, choć zdecydowanie Wam ich nie życzę. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanego wypoczynku. Do zobaczenia już niedługo, cześć!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *