Jak zrobić dobre zdjęcie iPhonem? Trzeba mieć dobry obiektyw! Recenzja zestawu Olloclip 4 in 1 PHOTO LENS + CASE
0

Jak zrobić dobre zdjęcie iPhonem? Trzeba mieć dobry obiektyw! Recenzja zestawu Olloclip 4 in 1 PHOTO LENS + CASE

0

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 10

 

iPhone to niezaprzeczalnie lider wśród aparatów wykorzystywanych do robienia zdjęć, które następnie są publikowane w sieci. Apple przy okazji niemal każdej prezentacji bardzo się tym chwali i trzeba przyznać, że ma czym. Zupełnie inną sprawą jest jakość tych wszystkich zdjęć, które publikowane są na Twiterze Facebooku czy Instagramie. Czy w ogóle można zrobić dobre zdjęcie smartfonem? Owszem tak. Trzeba tylko jak w przypadku profesjonalnej fotografii posiadać odpowiedni ?sprzęt?. Sprawdziłem jakich zdjęć możemy się spodziewać korzystając z Olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 8

Obiektywy do iPhone?ów tym bardziej tej znanej marki nie są na rynku niczym nowym. Swego czasu miałem okazję używać już podobnego, jednak mniej ?wypasionego? zestawu Olloclip 3-in-One. Widać, że sprzęt się przyjął na rynku, a także że sam producent wysłuchał wskazówek użytkowników, gdyż nowa generacja tego akcesorium, a wiec testowany Olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE pozbył się wytykanych wad poprzednim generacjom i stał się o wiele funkcjonalniejszy.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 6

 

Co znajdziemy w zestawie?

Zestaw sprzedażowy Olloclip w tym wypadku można uznać za bardzo bogaty. Znajdziemy w nim prócz tak oczywistych elementów jak obiektyw i klapki zabezpieczające na jego szkła, również mniej oczywiste jak specjalne, dedykowane etui dla telefonu, dzięki czemu będziemy mogli zabezpieczyć naszego iPhone’a przed uszkodzeniami mechanicznymi, a do założenia obiektywu nie będziemy musieli go ściągać, jak to miało miejsce wcześniej. Miejsce znalazło się również dla specjalnej przystawki do zamontowania telefonu z obiektywem na dowolnym profesjonalnym statywie.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 1

Olloclip w tej wersji został stworzony do współpracy z iPhonem 5, iPhonem 5S oraz iPodem Touch 5G. Ten ostatni jest cieńszy niż jego komórkowi bracia, dlatego by mocowanie obiektywów trzymało się na jego obudowie, trzeba założyć najpierw specjalną przejściówkę – ta również znajduje się w zestawie. Do trzymania tych wszystkich małych elementów producent dołączył materiałowy woreczek.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 3

 

Case od olloclip

Etui od Olloclip wykonane zostało z białego tworzywa TPU. Jest lekkie, twarde, solidne. Niestety dość szybko się brudzi. Trzeba więc od czas do czasu przemyć je wilgotną szmatką, by wyglądało schludnie.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 13

Samo etui nie powiększa nam optycznie telefonu zbyt bardzo. Posiada wycięcia na wszystkie porty, kanały audio i przyciski do obsługi telefonu.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 15

W zasadzie na pierwszy rzut oka nie różni się niczym szczególnym od zwykły etui dostępnych na rynku. Wyróżnia jest natomiast ruchomy element zainstalowany przy lewym górnym roku, tuż nad obiektywem aparatu wbudowanego w telefon.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 21

Element ten odsuwa się na bok, dzięki czemu możemy bez ściągania etui z iPhone’a, z powodzeniem zamontować uchwyt dla obiektywów.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 22

Ruchome okienko nie jest elementem, który w sposób swobodny ?lata? nam przy obudowie. Całe szczęście producent zadbał o to, aby etui faktycznie było praktycznym elementem zestawu, a nie irytującym użytkownika szmelcem.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 19

Po odchyleniu okienka możemy nasunąć uchwyt dla obiektywów na telefon. Uchwyt jest idealnie wymierzonym i wykończonym elementem.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 4

Na telefon nasuwa się dość ciężko, ale swobodnie.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 3

Nasz telefon na pewno podczas założenia nie ulegnie uszkodzeniu. W zasadzie tak założony uchwyt jest już gotowy do wykonywania pierwszych zdjęć.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 16

 

Aparat, obiektyw i.. statyw.

Mając nałożony na telefon case oraz uchwyt z obiektywem, do pełni szczęścia brakuje nam tylko przymocowania do dobrego statywu. Specjalna przystawka dostępna w zestawie pozwoli na przymocowanie telefonu do zestawu dzięki uniwersalnemu wkręcanemu mocowaniu, który stosowany jest przy każdym aparacie i statywie.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 2

Dwa gwinty w przystawce z powodzeniem pozwolą na zamocowanie telefonu w trybie pionowym i poziomym.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 2

Wystarczy tylko do zamocowanie w statywie przystawki wsunąć nasz telefon, wcześniej zainstalowany w case. To wszystko.

Recenzja olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE w AppleMobile.pl 5

 

Cztery obiektywy do dyspozycji

iPhone?owy fotograf ma do dyspozycji aż cztery różne obiektywy. Są to szkła – szerokokątne, rybie oko, makro x10 oraz makro x15. Wszystkie są opisane na rancie obiektywów.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 17
Obiektyw szerokokątny pozwala na uzyskanie szerszego pola widzenia przez wbudowany w telefon aparat. Po jego założeniu od razu zauważymy różnicę w obrazie wyświetlanym na ekranie komórki. Dzięki temu szkłu zmieścisz więcej elementów w jednym kadrze zdjęcia czy filmu, bez ruszania się do tyłu. Idealne do fotografowania plenerów.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 9

Obiektyw FishEye czyli rybie oko, pozwala na uzyskanie ciekawego efektu na zdjęciach, gdzie najważniejszy jest centralny element w kadrze. Dzięki temu obiektywowi możemy uzyskać efekt sumowania się krzywizn. O możliwościach rybiego okna najlepiej poczytać sobie w sieci. Zdjęcia, które można uzyskać za jego pomocą zachwycają. Oczywiście pod warunkiem, że aparat z takim obiektywem znajduje się w odpowiednio przygotowanych merytorycznie rękach.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 6

Dwa pozostałe obiektywy to MAKRO x10 oraz X15. Różnią się w zasadzie tylko siłą powiększenia. Dzięki nim możemy wykonać naprawdę ostre zdjęcia przedmiotów, które znajdują się dosłownie kilka centymetrów od samego obiektywu. Są fotografowie, którzy specjalizują się w makro fotografii, gdzie przedmiotem ich zdjęć są głównie owady, piękno przyrody itd. Ja prywatnie nie wyobrażam sobie pracy w serwisie AppleMobile.pl bez tego obiektywu na iPhonie, gdyż niemal każdego dnia przy jego pomocy fotografujemy zniszczenia jakich dokonuje ingerencja cieczy w oddanych nam do naprawy iPhone’ach po zalaniu. Zdjęcia takich urządzeń można znaleźć na naszym Facebooku.

olloclip 4-in-1 photo lens + case recenzja w applemobile.pl 28

 

Rybie oko w praktyce

Obiektyw szerokokątny w praktyce

Obiektywy makro w praktyce

 

 

Filmowanie z obiektywem szerokokątnym

 

Must have dla wszystkich amatorów iPhone?owej fotografii

Olloclip 4-in-1 PHOTO LENS + CASE to konieczny gadżet dla wszystkich amatorów fotografii. Pozwalają na zwiększenie możliwości aparatu wbudowanego w telefon. Pozwalają w jeszcze większym stopniu zastąpić tradycyjną kompaktową cyfrówkę, naszą komórką, którą przecież zawsze mamy przy sobie. Cały zestaw jest wykonany z dużą solidnością z wysokiej jakości materiałów. Szczerze polecam!

 

kup ten produkt

 

Zalety:

  • + Wysoka jakość produktu
  • + Znaczące zwiększenie funkcjonalności aparatu telefonu
  • + Zakładanie obiektywu bez zdejmowania etui
  • + Cztery obiektywy
  • + Bogaty zestaw

 

Wady:

  • – Dostępność modelu przeznaczonego dla iPhone 6 to dopiero początek 2015 roku 🙁

 

Obiektyw olloclip udostępniła do recenzji firma ALSTOR

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *