Home Artykuły Jak zostać gifem (i nie tylko)? Czyli aplikacje z wykorzystaniem Waszych twarzy
Jak zostać gifem (i nie tylko)? Czyli aplikacje z wykorzystaniem Waszych twarzy

Jak zostać gifem (i nie tylko)? Czyli aplikacje z wykorzystaniem Waszych twarzy

0

Gdy nie jesteśmy w stanie złożyć komuś życzeń osobiście, zazwyczaj robimy to przez internet. Życzenia słowne w tym wypadku mogą być nudne, a odpowiedź, której powinniśmy oczekiwać na nasze „wypociny”, to nic innego jak zwykłe „dzięki.”. Zaskoczcie znajomych i skorzystajcie z aplikacji, które sprawdzą się w sytuacji, kiedy chcecie złożyć komuś ciekawsze życzenia od innych.

Porównam trzy aplikacje, które górują w tej kategorii w AppStore:

JibJab – Be Funny!

JibJab to jedna z najlepszych aplikacji, która umożliwia wstawienie twarzy Waszego znajomego w gifa, kartkę z życzeniami, a nawet teledysk! Motto aplikacji to „Be Funny!”, i nic w tym dziwnego, ponieważ po krótkiej konfiguracji zdjęcia, efekt będzie po prostu prześmieszny. Pokaże Wam, jak go osiągnąć.

Po wejściu w aplikację, widoczny jest napis „Zrób Selfie”. Jeżeli nie macie takiej możliwości, wybierzcie gotowe zdjęcie z galerii. Ja wybrałem twarz mojej ulubionej piosenkarki.

Krótka modyfikacja, czyli ustawienie zdjęcia na równi z wyznaczonymi liniami oczu i ust, oraz wybór kształtu głowy.

Na pasku bocznym, możemy wybrać kategorię. Jedna z nich (gify) dostępna jest dla nas za darmo. Uwierzcie mi jednak, że jest ona naprawdę wystarczająca, bo jest najmocniejszym punktem tego programu. Zakładką „konto” zajmiemy się na końcu.

Teraz, z paska powyżej, możemy wybrać kategorię, która zainteresowała nas najbardziej. W moim przypadku będzie to „jedzenie”.

Gotowe! Teraz wystarczy, żebyśmy wybrali gifa, który najbardziej nam się podoba. Możemy przeskakiwać pomiędzy kategoriami lub wpisywać własne.

Gif został stworzony! Teraz możemy zapisać go do galerii lub bezpośrednio wysłać go do znajomego/na swoją tablicę.

Jeżeli klikniemy w ikonkę głowy, która znajduje się na dole w menu głównym, ukaże nam się wybór twarzy. Możemy je dodawać i usuwać, aby mieć do nich szybki dostęp.

I na końcu – członkostwo Premium. Kosztuje ono 11 złotych miesięcznie. To właśnie ono odblokowuje nam pozostałe opcje, takie jak kartki z życzeniami i teledyski. Możemy też połączyć nasze konto z Facebookiem, aby otrzymywac powiadomienia, kiedy któryś z naszych znajomych będzie miał urodziny.

Super! Teraz przejdźmy do kolejnej aplikacji.

FaceMontages

FaceMontages to aplikacja, która umożliwia nam wstawienie naszej twarzy tylko w zdjęcia. Jest ich wiele, jednak trudno jest te najciekawsze wyszukać…

…Poza tym, całą apką zawładnęły reklamy innych dzieł jej twórców, spójrzcie sami.

Poza niektórymi śmiesznymi szablonami, aplikacja nie oferuje nic specjalnego.

Możemy jednak wykupić usługę PRO dla naszego konta, która odblokowuje nam niedostępne dla zwykłych kont szablony. Kosztuje tylko 9 złotych. Czy warto? Uważam, że nie. Przejdźmy do ostatniej aplikacji.

PlaceMyFace

Aplikacja ta jest bardzo podobna do poprzedniej. Tutaj jednak… Sytuacja jest nieco dziwna. Dostępnych mamy tylko 5 monet, a każdy zakup wzoru zabiera nam jedną. Możemy je kupić klikając w ikonkę w prawym górnym rogu:

Ceny są spore. Możemy też zdobyć je „za darmo” oglądając reklamy. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, musimy zapłacić około 90 złotych…

Przechodząc do samych funkcji aplikacji: na boku znajduje się wiele tematów, takich jak „dzieci”, „zabawne” itp. Dalsze motywy musimy pobierać, jednak są one bezpłatne do pobrania. Każdy pojedynczy szablon, jak wspomniałem wyżej, kosztuje nas jedną monetę. Skorzystajmy z tego i wybierzmy jeden z nich.

Wybieramy twarz z galerii:

Ta aplikacja oferuje nam jednak edytowanie twarzy w taki sposób, aby idealnie wpasowała się w szablon. Ja jednak to pominę, ponieważ zdjęcie jest czarno-białe. Jest to bardzo przydatna funkcja.

Teraz zdjęcie zapisujemy. Gotowe!

Ogromną wadą jest jednak wiele pojawiających się reklam, szczególnie tych, które przenoszą nas do przeglądarki internetowej… Moim zdaniem największą frajdę i satysfakcję daje użycie aplikacji JibJab. Gify przez nią wygenerowane są prześmieszne i świetnym pomysłem będzie użycie jej zamiast pisania długich życzeń. A według Was, jaka aplikacja oferowała najciekawsze opcje? Dajcie znać w komentarzach!

Jak zostać gifem (i nie tylko)? Czyli aplikacje z wykorzystaniem Waszych twarzy