Home Artykuły Jak zainstalować aktualizację oprogramowania AirPodsów?

Jak zainstalować aktualizację oprogramowania AirPodsów?

Jak zainstalować aktualizację oprogramowania AirPodsów?
0

Jak zainstalować aktualizację oprogramowania AirPodsów?

W przeciwieństwie do innych akcesoriów, bezprzewodowe słuchawki firmy Apple potrzebują oprogramowania sprzętowego, aby działać prawidłowo.

 

Nowe oprogramowanie AirPodsów powinno zainstalować się w tle. Jeśli jednak ten proces nie powiedzie się, aktualizacja może być zainstalowana ręcznie.

W tym poradniku krok po kroku pokażę Ci, jak zainstalować ręcznie nowe oprogramowanie dla AirPodsów, a także jak sprawdzić numer wersji oprogramowania sprzętowego, który jest aktualnie w Twoich słuchawkach.

Aktualizowanie oprogramowania słuchawek jest podobne do tego w Apple Watchu, co oznacza, że ​​wszystko dzieje się za pośrednictwem iPhone’a.

To dlatego, że AirPodsy nie mogą samodzielnie pobierać aktualizacji oprogramowania, gdyż nie posiadają wbudowanego Wi-Fi.

 

Krok po kroku jak zaktualizować oprogramowanie AirPodsów do najnowszej wersji:

  1. Sprawdź, czy słuchawki AirPods są połączone z iPhonem: uruchom Centrum sterowania (wysuń z dołu ekranu), a następnie przesuń w lewo, aby przejść do karty Teraz odtwarzane.  Przejdź do menu kontekstowe, które jest w miejscu strzałki skierowanej w dół, a następnie wybierz AirPods z listy jako urządzenie wyjściowe audio.Wskazówka: Jeżeli w menu nie są widoczne słuchawki AirPod należy powiązać je z iPhonem.Aby połączyć AirPodsy, najpierw upewnij się, że w Centrum sterowania w iPhonie włączono Bluetooth i Wi-Fi. Następnie umieść swoje słuchawki w ładowarce i trzymaj obudowę blisko telefonu. Gdy zobaczysz animację z powiadomieniem w iPhonie, wybierz Połącz, a następnie Gotowe, aby zakończyć parowanie urządzeń
  2. Po włączeniu funkcji Wi-Fi i Bluetooth, AirPodsy zostaną połączone i wybrane jako urządzenie wyjściowe audio. Następnie włóż obie słuchawki do ładowarki i zamknij obudowę.
  3. Podłącz obudowę do ładowarki lub portu USB w komputerze. Twój iPhone musi znajdować się w ich pobliżu.
  4. Poczekaj około piętnastu minut, aby dać iPhone’owi wystarczająco dużo czasu na pobranie oprogramowania sprzętowego. Po pobraniu sprawdź aktualizację i wyślij ją bezprzewodowo do AirPodsów.
  5. Pamiętaj, by słuchawki były cały czas połączone z iPhonem, a on sam musi być w ich pobliżu podłączony do sieci Wi-Fi, by móc pobrać i zainstalować oprogramowanie.
  6. Po zainstalowaniu sprawdź wersję oprogramowania AirPodsów, otwierając obudowę do ładowania. Powinna wyświetlić się grafika na iPhonie. Następnie przejdź do Ustawienia/Ogólne/To urządzenie/AirPods.
  7. Wersja oprogramowania słuchawek jest wyświetlona obok innych informacji, takich jak numer seryjny, numer modelu i wersja sprzętu.

 

Jak zainstalować aktualizację oprogramowania AirPodsów?

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.