Home Artykuły Jak w 15 minut zrobić z iPhone’a XS lub XS Max telefon na dwie fizyczne karty SIM dualSIM

Jak w 15 minut zrobić z iPhone’a XS lub XS Max telefon na dwie fizyczne karty SIM dualSIM

0

iPhone XS oraz XS Max są sprzedawane w wersji z jedną fizyczną kartą SIM orz kartą eSIM. Jednak na rynku chińskim Apple sprzedaje te telefony z czytnikiem na dwie fizyczne karty SIM, bez obsługi eSIM. Wielka szkoda, że gigant z Cupertino nie dał możliwości wyboru swoim klientom czy chcą kupić telefon z eSIM czy dwoma tradycyjnymi kartami.

Całe szczęście poza czytnikiem SIM, iPhone z rynku chińskiego z czytnikiem na dwie karty w zasadzie niczym nie różnią się od modelu dostępnych w Stanach czy Europie. Dlatego bez większego problemu możemy dokonać modyfikacji pozwalającej obsługiwać dwie fizyczne karty SIM w telefonach, które fabrycznie posiadają czytnik na jedną kartę oraz układ do obsługi karty eSIM.

Modyfikacja bardzo mocno ingeruje w płytę główną telefonu, tak więc na starcie musicie się pogodzić z utratą praw gwarancyjnych, a także innych praw, w tym prawa do naprawy pogwarancyjnej, także tej odpłatnej oraz możliwości skorzystania z ewentualnych akcji serwisowych uruchamianych w przyszłości.

Modyfikacja jest stosunkowo prosta. Wystarczy wymontować kartę SIM, usunąć układ u_SIM oraz pojedynczy fizyczny czytnik SIM. Następnie należy uzupełnić rezystory R26, R27, R29, R30 oraz R31, których model z pojedynczym czytnikiem nie ma.

Następnie instalujemy czytnik z miejscem na dwie karty SIM oraz zmieniamy szufladę SIM, do której można wsadzić dwie karty. Co ciekawe, po modyfikacji nie trzeba nawet instalować oprogramowania, aby telefon potrafił obsługiwać dwie fizyczne karty SIM.

Oczywiście powyższy opis to wielki skrót, sama procedura wymaga sporego doświadczenia i narzędzi, jednak jest możliwe. Czy my jako serwis będziemy oferować taką usługę? Wszystko zależy od zainteresowania. Standard eSIM to w naszych odczuciu przyszłość, która czeka tuż za rogiem, aby na stałe pożegnać tradycyjne karty SIM. Jeżeli jednak będziecie często pytać o taką usługę, to zapewne ja wprowadzimy.


Jak w 15 minut zrobić z iPhone’a XS lub XS Max telefon na dwie fizyczne karty SIM dualSIM

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.