Jak sprawdzić temperatury w Macbooku i iMacu?

Jak sprawdzić temperatury w Macbooku i iMacu?

0

Witam Was bardzo serdecznie. Dzisiaj dowiecie się jak sprawdzić temperatury w Macbooku i iMacu. W tym celu przedstawię Wam kilka programów. Zapraszam do lektury!

XRG for Mac – za darmo (Gaucho Software)

XRG to darmowy program, który pozwoli Wam poczuć się jak na początku XX wieku – interfejs bowiem przypomina mi tego typu lata. Jest bardzo złożony, ale jednocześnie umożliwia monitorowanie aktywności procesora, karty graficznej, wykorzystanie pamięci, stan baterii, sieć, dane giełdowe, pogodę, a co najważniejsze w dzisiejszym artykule – temperaturę urządzenia. Ostrzegam jednak, że coś kosztem czegoś. XRG jest darmowy, ale potrzeba trochę czasu, aby do niego przywyknąć. Jeżeli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy na inny, prostszy pod względem interfejsu program, bo zależy Wam tylko na monitorowaniu temperatury – warto rozważyć instalację XRG for Mac. Program dostępny jest jednak tylko na stronach trzecich, a nie w App Store. Obok ceny wyświetlam przykładową stronę, z której możecie go pobrać.

Monity – 23,99 zł (App Store)

Aplikacja typu widżet, która pozwoli Wam skontrolować stan Maca w kilka sekund. Wszystko jest proste i przejrzyste, co jest bardzo ważne, gdyż nie każdemu chce się odpalać całą, złożoną aplikację tylko po to, aby dowiedzieć się kilka rzeczy o stanie urządzenia. Wyświetlane jest to bezpośrednio w postaci widżetów – szczególnie podoba mi się to pod względem temperatury, bo o to przecież chodzi, aby dostęp do takiej informacji był szybki i, jak to się mówi, pod ręką. Monity nie zaśmieca paska menu, czego osobiście jestem zwolennikiem. Dostępna jest w piętnastu językach, wliczając w to także język polski. Jeżeli Wam się spodoba, liczcie się z wydatkiem niecałych 24 złotych w App Store.

TG Pro – ok. 47 zł (Tunabelly Software)

TG Pro pozwala Wam wykonać te same czynności co w pozostałych programach w tym zestawieniu, z tą różnicą, że działa także z nowymi komputerami Mac (M1). Oczywiście wszystko jest także kompatybilne ze starszymi modelami, więc jeżeli TG Pro bardzo Wam się spodoba, a nie posiadacie najnowszego komputera od Apple – nic straconego. Interfejs jest bardzo przyjemny, możecie bez problemu monitorować system – mieć wgląd do informacji o procesorze, baterii, a szczególnie temperaturze. W tym zakresie najlepiej sprawdzi się TG Pro – możecie tutaj zarządzać wiatrakami urządzenia, ustalicie ich prędkość i nie tylko. Dostępny jest za około 50 złotych na stronach trzecich, takich jak Tunabelly Software. Serdecznie polecam!

SMART Utility – ok. 98 zł (Volitans Software)

Ostatni program na liście powstał dla tych, którzy posiadają nowe komputery Mac. Mają one bowiem szybsze dyski SSD. Poza temperaturą, która jest najważniejszą częścią tego artykułu, dzięki SMART Utility możecie śledzić stan tych dysków i zdiagnozować problemy, które mogą się pojawić podczas pracy z urządzeniem. Jest to bardzo zaawansowany program, który przyda się głównie tym, którzy bawią się sprzętem i potrafią wycisnąć z niego wszystkie soki. To nie zabawa dla początkujących i przeciętnych użytkowników MacBooka. Traktować go można więc bardziej jako ciekawostkę lub program, który spełni ważną kwestię – sprawdzanie temperatury, ale tylko przy okazji bycia narzędziem dla nieco bardziej zaawansowanych. Jeżeli chcecie to połączyć, zainteresujcie się zakupem SMART Utility – licencja będzie Was kosztować około 100 złotych i nabyć możecie ją, przykładowo, ze strony Volitans Software.

Jak sprawdzić temperatury w Macbooku i iMacu?

4/5 - (2 votes)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.