Jak skonfigurować aplikację Podcasty w iOS 14.5, by nie pochłaniała ogromnych ilości danych

Jak skonfigurować aplikację Podcasty w iOS 14.5, by nie pochłaniała ogromnych ilości danych

0

W systemie iOS 14.5 Apple zaprezentował gruntownie odświeżoną aplikację Podcasty. Aplikacja zyskała wiele ciekawych inteligentnych funkcji oraz nowy wygląd. Bez wątpienia to duży krok w przód i nowa jakość użytkowania. Niestety jak donoszą użytkownicy, aplikacja Podcasty po aktualizacji zaczęła pochłaniać ogromne ilości danych.

Niektórzy użytkownicy raportowali problem polegający na tym, że aplikacja Podcasty po aktualizacji resetuje ustawienia pobierania odcinków podcastów. Telefony w tle i bez wiedzy użytkowników pobierały odcinki obserwowanych podcastów. Odcinki nowe i stare, nieodsłuchane jak i odsłuchane.

Problem jest nieco niepokojący, ponieważ takie nieoczekiwane pobranie odcinków, może skutkować nie tylko zapełnieniem pamięci iPhone’a, ale także niekontrolowanym wykorzystaniem pakietów danych lub pokaźnym rachunkiem za telefon. Dzieje się tak, ponieważ pliki z odcinkami podcastów bardzo często dużo ważą. Wiele audycji trwa godzinę lub więcej minut i nagłe ściągnięcie kilkudziesięciu plików może narobić sporo kłopotu.

Apple wie o problemie i najprawdopodobniej naprawi błąd w najbliższej aktualizacji systemu, co nie zmieni faktu, że warto się pochylić nad ustawieniami aplikacji Podcasty i korzystać z niej bardziej świadomie.

Jak sprawdzić ustawienia pobierania podcastów

Jedyną możliwością dokładniej kontroli ustawień pobierania odcinków w systemie iOS 14.5 jest ręczna kontrola poszczególnych podcastów. Oznacza to, że każdy obserwowany lub subskrybowany podcast trzeba sprawdzić z osobna, aby upewnić się, że ustawienia pobierania są takie, jakie być powinny.

Aby to zrobić uruchom aplikację Podcasty, przejdź do swojej biblioteki i wybierz Programy.

Jak sprawdzić ustawienia pobierania podcastów

 

Następnie wybierz konkretny podcast. Teraz dotknij ikony wielokropka (•••) widocznej w prawym górnym rogu ekranu, a następnie z pływającego menu wybierz Ustawienia. Możesz też nacisnąć i przytrzymać okładkę podcastu, a następnie wybrać z menu opcję Ustawienia.

Teraz przejedź do sekcji Pobrane. Znajdziesz tam trzy ustawienia kontrolujące pobieranie odcinków podcastów:

Pobieranie automatyczne: określa, czy podcasty w ogóle automatycznie pobierają odcinki programu.
Ogranicz pobieranie: pozwala kontrolować jaki zakres opublikowanych odcinków będzie pobrany. Dostępne opcje obejmują jeden, dwa, trzy, pięć lub dziesięć ostatnich odcinków, a także odcinki z jednego dnia, jednego tygodnia, dwóch tygodni lub jednego miesiąca.
Usuń odtworzone pobrane rzeczy: pozwala automatycznie kasować pobrane i odsłuchane odcinki.

Jak sprawdzić ustawienia pobierania podcastów

Jak skasować niepotrzebne pobrane odcinki podcastów?

Skasowanie niepotrzebnych pobranych odcinków podcastów jest dość proste. W tym celu musisz przejść do biblioteki w aplikacji Podcasty i wybierać folder Pobrane. Teraz przesuń place w lewo po odcinku, który chcesz usunąć i dotknij ikony z koszem na śmiecie. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Usuń pobraną rzecz.

 ustawienia pobierania podcastów w iphone

Alternatywnie możesz też nacisnąć ikonkę wielokropka (•••) widoczną z prawej strony odcinka i z menu wybrać Usuń pobraną rzecz. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Usuń pobraną rzecz.

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed dużym transferem danych

Najprostszym sposobem zabezpieczenia się przez nadmiernym zużyciem danych jest wyłącznie pobierania odcinków podcastów przez sieć komórkową.

Aby to zrobić uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Podcasty. Następnie przejdź do sekcji Ustawienia (podcasty) i przesuń w lewo przełącznik przy opcji Nie pobieraj przez sieć komórkową.

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed dużym transferem danych

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *