Home Artykuły Jak automatycznie odtwarzać nowe odcinki podcastów na iPhonie po podłączeniu słuchawek lub CarPlay
Jak automatycznie odtwarzać nowe odcinki podcastów na iPhonie po podłączeniu słuchawek lub CarPlay

Jak automatycznie odtwarzać nowe odcinki podcastów na iPhonie po podłączeniu słuchawek lub CarPlay

0

Aplikacja Skróty ma wiele ciekawych zastosowań. Może na przykład automatycznie odtwarzać nowe odcinki podcastów, gdy do iPhone’a podłączysz słuchawki lub samochodowy zestaw multimedialny. Od teraz nie przegapisz już żadnego odcinka swojej ulubionej audycji.

Za pomocą skrótu Play Latest Podcasts będziesz mógł automatycznie rozpocząć słuchanie najnowszego odcinka podcastu lub podcastów za każdym razem, gdy nastąpi wybrane przez ciebie zdarzenie. Tym zdarzeniem może być wszystko, na przykład podłączenie iPhone’a do CarPlay, podłączenie słuchawek, dotknięcie tagu NFC czy włączenie trybu Nie przeszkadzać. Ty już zależy wyłącznie od twojej fantazji.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 13 lub nowszego. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty, oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud. Musisz mieć także zainstalowana aplikację Apple Podcast

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów
 .Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót Play Latest Podcasts do swojego iPhone’a

Skrót Play Latest Podcasts znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Konfiguracja skrótu Play Latest Podcasts

Aby skrót działał poprawnie musisz go skonfigurować przez podanie identyfikatora podcastu lub podcastów, których chcesz automatycznie słuchać. Dzięki identyfikatorom skrót znajdzie Twoje ulubione podcasty i odtworzy najnowsze odcinki. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Apple Podcasty, znajdź podcast (nie odcinek podcastu), a następnie skopiuj łącze do niego, korzystając z jednej z poniższych metod: w widoku listy lub siatki naciśnij i przytrzymaj okładkę podcastu, a następnie wybierz Kopiuj łącze lub w szczegółach podcastu dotknij wielokropka (•••), a następnie wybierz opcję Kopiuj łącze.

Teraz otwórz aplikację Notatki, utwórz nową notatkę i wklej łącze do podcastu. Na końcu adresu URL powinieneś zobaczyć ciąg dziewięciu lub dziesięciu cyfr poprzedzony „id” – to jest identyfikator sklepu programu. Skopiuj identyfikator podcastu (interesują nas tylko cyfry, bez „id”).

Teraz przejdź do aplikacji Skróty i na karcie Moje skróty znajdź skrót Play Latest Podcasts. Na jego kafelku dotknij wielokropka (•••), aby otworzyć edytor. Po dwóch polach Komentarz zobaczysz akcję Lista, która zawiera już zastępcze identyfikatory sklepów. Tutaj wklejasz identyfikatory podcastów, których chcesz automatycznie słuchać. Wklej identyfikatory dwóch podcastów we wstępnie wypełnionych miejscach, aby nadpisać przykłady. Aby dodać kolejny podcast, dotknij pola z zielonym plusem (+), a następnie wklej identyfikator podcastu. Powtarzaj czynność, aż dodasz wszystkie podcasty.

Nadaj skrótowi odpowiednie uprawnienia

Przed utworzeniem automatyzacji do automatycznego odtwarzania nowych odcinków podcastów należy najpierw uruchomić skrót, aby nadać mu uprawnienia potrzebne do prawidłowego działania. Aby to zrobić, dotknij kafelka Play Latest Podcasts w Moich skrótach, aby go uruchomić. Przy pierwszym uruchomieniu, skrót poprosi Cię o dostęp do iCloud Drive oraz do aplikacji Podcasty, która odtwarza podcasty. W każdym wyskakującym okienku dotknij OK, aby przyznać dostęp do skrótu.

Utwórz automatyzację dla skrótu

Ostatnim krokiem jest utworzenie automatyzacji, która uruchomi skrót w odpowiedniej sytuacji. W aplikacji Skrótyprzejdź do zakładki Automatyzacja. Następnie dotknij ikony plusa (+) w prawym górnym rogu, a następnie Utwórz automatyzację osobistą. Jeśli nie widzisz ikony plusa (+) bo to jest twoja pierwsza automatyzacja, po prostu dotknij Utwórz automatyzację osobistą.

Teraz wybierz wyzwalacz, który spowoduje automatyczne uruchomienie skrótu i ​​odtworzenie ostatniego odcinka podcastu. Masz kilka opcji:
– wyjście z domu
– połączenie z CarPlay
– połączenie ze słuchawkami
– dotknięcie tagu NFC

Uwaga: na potrzeby tego skrótu naszym wyzwalaczem będzie podłączenie iPhone’a do samochodowego systemu multimedialnego z CarPlay.

Wybierz CarPlay a następnie Łączy się i dotknij Dalej, aby kontynuować.

Następnie dotknij Dodaj akcję lub w pasek wyszukiwania widoczny na dole wpisz Uruchom skrót i dotknij akcję, gdy się pojawi. Spowoduje to dodanie akcji do automatyzacji.

Po dodaniu akcji dotknij niebieskiego przycisku Skrót, a następnie znajdź i wybierz z listy skrót Play Latest Podcasts.

Twoja automatyzacja jest teraz praktycznie gotowa. Stuknij w Dalej w prawym górnym rogu i wyłącz Pytaj przed uruchomieniem, aby automatyzacja działała bez konieczności potwierdzania jej uruchomienia. Kliknij OK, aby zakończyć i zamknąć edytor.

Od teraz za każdym razem, gdy podłączysz iPhone’a do CarPlay, uruchomiona zostanie automatyzacja, która wyszuka i odtworzy automatycznie najnowszy odcinek podcastu z listy zostanie automatycznie odtworzony na Twoim iPhonie. Po zakończeniu odtwarzania najnowszego odcinka będzie kontynuowane odtwarzanie kolejnych nieodtworzonych odcinków. Jeśli w danej chwili nie będzie ani nowych, ani nieodsłuchanych odcinków skrót zakończy działanie bez odtwarzania.

Jak automatycznie odtwarzać nowe odcinki podcastów na iPhonie po podłączeniu słuchawek lub CarPlay