Home Artykuły iOS 14.5 – nowe funkcje aplikacji Przypomnienia, które zwiększą produktywność
iOS 14.5 – nowe funkcje aplikacji Przypomnienia, które zwiększą produktywność

iOS 14.5 – nowe funkcje aplikacji Przypomnienia, które zwiększą produktywność

0

Aplikacja Przypomnienia firmy Apple przeszła długą drogę. We wczesnych wersjach iOS, była mało funkcjonalna i zbyt prosta, by zarządzać czasem i zadaniami. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat to się zaczęło zmieniać. Przypomnienia zostały bardziej dopracowane, zyskały wiele fajnych funkcji. W najnowszej aktualizacji systemu iOS do wersji 14.5 znalazły się 4 nowe funkcje, które powinny poprawić sposób pracy i zarządzania najważniejszymi elementami listy rzeczy do zrobienia. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Sortowanie list

Od teraz można automatycznie sortować listy według czterech różnych kategorii:

– Data utworzenia
– Termin
– Priorytet
– Tytuł

Warto pamiętać, że domyślnie listy mają ustawioną opcję Ręcznie, która umożliwia ręczne sortowanie list.

Dodatkowo każda z tych automatycznych kategorii obejmuje również dwie różne opcje sortowania podrzędnego:

Termin: Najpierw najwcześniejsze lub Najpierw najpóźniejsze
Data utworzenia: Najpierw najstarsze lub Najpierw najnowsze
Priorytet: Najpierw najwyższy lub Najpierw najniższy
Tytuł: Rosnąco lub Malejąco

Drukowanie list

Aktualizacja do iOS 14.5 pozwala drukować papierowe kopie listy przypomnień, które przydają się, jeśli chcesz powiesić listy na lodówce, trzymać je na biurku, udostępniać użytkownikom spoza Apple, a nawet zabrać je do sklepu, więc nie musisz odblokowywać iPhone’a z założoną maską, aby sprawdzić listę zakupów.

Aby wydrukować listę naciśnij wielokropek (•••) na dowolnej liście, a znajdziesz w menu nową opcję Drukuj. Stuknij ją, a będziesz mógł połączyć się z drukarką przez AirPrint, aby wydrukować listę. Możesz również zapisać listę jako plik PDF, tak jak w przypadku dowolnego polecenia drukowania. Niezależnie od tego, czy drukujesz kopię papierową, czy tworzysz plik PDF, wydrukowane listą będzie zawierała wszystkie dodatkowe informacje, w tym miniatury obrazów, notatki, adresy URL i terminy.

Dostęp do szybkich czynności w widoku list

W iOS 14.4.2 i wcześniejszych, długie naciśnięcie listy Przypomnień w widoku listy „podniosło” ją, aby można było ją przeciągnąć i zmienić jej kolejność w tym katalogu. Po aktualizacji do iOS 14.5 długie naciśnięcie wyświetla teraz menu szybkich czynności dla listy z trzema opcjami:
– Nazwa i wygląd
– Udostępnij listę, jeśli lista nie jest udostępniona
– Zarządzaj listą udostępnioną, jeśli jest już udostępniona
– Usuń listę

Nowe emotikony dla ikon list

Podczas gdy iOS 14 dodał do Przypomnień nowe kolory, symbole i emoji do użycia w ikonach list, iOS 14.5 dodaje jeszcze więcej emoji. Dokładnie rzecz biorąc, jest 226 nowych emoji.

iOS 14.5 – nowe funkcje aplikacji Przypomnienia, które zwiększą produktywność

 

 

 

 

tags: