Home Artykuły Wirus w kalendarzu iPhone – jak usunąć wirusa z kalendarza w iPhone z iOS?

Wirus w kalendarzu iPhone – jak usunąć wirusa z kalendarza w iPhone z iOS?

Wirus w kalendarzu iPhone – jak usunąć wirusa z kalendarza w iPhone z iOS?
0

Masz wirusa w iPhone? Jako to? Przecież wszyscy mówili, że nie ma wirusów na iPhone’a! A tu nagle od kilku tygodni nie ma dnia, aby ktoś nie dzwonił lub odwiedzał nas z prośbą o pomoc w usunięciu wirusa z kalendarza w iPhonie. Jak usunąć wirusa z kalendarza w iPhone z iOS?

Na początku tylko powiem – bez paniki. iOS to mimo wszystko bardzo bezpieczny system, a pojawiające się w kalendarzu dziwne wpisy o tym, że ktoś was zhackował i chce okup, bo inaczej upowszechni wasze gołe zdjęcia, to tylko mistyfikacja i próba wyłudzenia pieniędzy. Wasze dane są bezpieczne, a ta typowa infekcja kalendarza poza zaśmieceniem pamięci nic więcej Wam nie zrobi.

Skąd wziął się ten wirus w moim iPhonie? 

Oszuści do tego typu ataków najczęściej wykorzystują reklamy na różnych popularnych stronach internetowych. Wystarczy, że taka specjalnie przygotowana reklama wyświetli Wam się w na telefonie, a wy chcąc ją wyłączyć nie traficie w X lub traficie, ale w specjalnie przygotowany X, który tylko udaje X, a w rzeczywistości jest odnośnikiem do zaimportowania kalendarza „z wirusem”. Innym sposobem jest przesyłanie tego typu zaproszeń przez skrzynki poczty internetowej czy portale społecznościowe.

Mam wirusa w iPhone – jak usunąć wirus z iPhone’a? 

Usunięcie tych podejrzanych wpisów w kalendarzu jest bardzo proste. Wystarczy wejść w menu telefonu do Ustawienia > Kalendarze > Konta > Kalendarze subskrybowane i wybrać każdy z kalendarzy, który się tu znajduje. To są właśnie te zaśmiecające importy śmieci-wirusów do kalendarza Twojego telefonu.

Dotykamy po kolei każdego, aby wejść do jego ustawień i zjeżdżamy na dół listy, aby odszukać przycisku Usuń konto. Potwierdzany Usuń konto. Robimy tak z każdym tym subskrybowanym kalendarzem.

Po usunięciu Wasz kalendarz pozbędzie się podejrzanych wpisów. Wirusów nie będzie.

Poniżej znajduje się filmik na którym dokładnie widać jak kasujemy te subskrypcje.

Wirus w kalendarzu iPhone – jak usunąć wirusa z kalendarza w iPhone z iOS?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.