Jak samodzielnie i za darmo zainstalować oprogramowanie szpiegujące w iPhonie, iPodzie i iPadzie?

Jak samodzielnie i za darmo zainstalować oprogramowanie szpiegujące w iPhonie, iPodzie i iPadzie?

0

Podobno wszystko zaczęło się od afery Rywina. Ta jedna z największych afer w naszym kraju zapoczątkowała potężny biznes inwigilacyjny. Podsłuchują małżonkowie, pracodawcy, współpracownicy i rodzice. Szpiegować może każdy. Wystarczy kupić mini kamerkę, mały mikrofonik lub? zainstalować odpowiednie oprogramowanie w telefonie ofiary.

To ile klient jest w stanie zapłacić za dowód potwierdzający niewierność małżonka wie tylko ten, kto takiej wiedzy potrzebował. Ceny za gotowe telefony z zaszytym szpiegiem w prywatnych ofertach dochodzą nawet to kilku tysięcy złotych mimo, że faktyczna rynkowa wartość samego telefonu to tylko kilkaset złotych. Na wszelkiego rodzaju sprzęcie i oprogramowaniu szpiegowskim można dobrze zarobić co potwierdzają pojawiające się jak grzyby po deszczu sklepy oferujące tego typu sprzęt i usługi.

W przypadku telefonów komórkowych w zależności od modelu dostępne są różne wersje programów, w których możemy przebierać w zależności od potrzeb. Aplikacje pozwalają nam w zasadzie na wszystko. Możemy podsłuchiwać przez wbudowany w telefon mikrofon czy odsłuchiwać nagrania z przeprowadzonych za jego pomocą rozmów, albo bezczelnie przeglądać listę połączeń (przychodzące, wychodzące, nieodebrane), czytać korespondencję SMSową (wysyłane i odbierane wiadomości), przechwytywać treść wprowadzaną w mailach, portalach społecznościowych, pobierać zdjęcia i filmy z kart pamięci czy na bieżąco śledzić delikwenta za pomocą wbudowanego w słuchawkę modułu GPS. Aż chciałoby się krzyknąć  – o zgrozo!

W inwigilowaniu chodzi jednak nie tylko o same możliwości pozyskiwania informacji, ale również o to, aby nie dać się złapać. Oczywiście nikogo do złego nie namawiamy i przypominamy, że zgodnie z Art. 267. § 1. kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. Tej samej karze podlega ten, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem. Załóżmy więc, że interesuje nas legalne ?szpiegowanie? dzieci, o które się martwimy i one o tym wiedzą?

Nie chcąc promować tu komercyjnych rozwiązań pokażę jak zainstalować darmowe oprogramowanie inwigilacyjne w telefonach iPhone działających na systemie iOS oraz w telefonach Android. W przypadku telefonu Apple potrzebny jest telefon w trybie Jailbreak. Aktualnie możliwe jest wprowadzenie w ten tryb wszystkich modeli z jabłkiem na obudowie, również tych z najnowszym oprogramowaniem iOS 6. A więc zaczynamy.

Wprowadź iPhone’a w tryb Jailbreak

Tryb jailbreak to żadna magia tylko zwykłe złamanie zabezpieczeń systemu w celu uzyskania praw administratora (tak zwanego roota) w systemie operacyjnym iOS. Apple dobrze zabezpiecza użytkowników swoich produktów uniemożliwiając instalowanie oprogramowania przygotowanego przez zewnętrzne firmy, których programy nie przeszły akceptacji cenzorów. Bez praw administracyjnych nie jest możliwe zainstalowanie oprogramowania szpiegującego na telefonie. By tego dokonać musimy pobrać aplikację Evasi0n. Aktualna wersja programu dostępna jest pod adresem https://evasi0n.com/

Aktualnie najnowszym dostępnym oprogramowaniem dla iPhone?ów jest iOS 6.1.2. Pobieramy program Evasi0n odpowiedni dla naszego systemu i przeprowadzamy proces jailbreakowania.

Uruchamiamy program i podłączamy telefon przewodem USB. Po chwili powinien być aktywny przycisk – Jailbreak – , oraz powinna pojawić się informacja o modelu naszego telefonu, wersji jego oprogramowania i tym, czy jest wspierana przez aplikacje (is supportet lub NOT supported). Jeżeli jest ?is supported? i nie posiadamy żadnych kodów blokady ekranu klikamy – Jailbreak -.

Program rozpocznie pracę. Telefon może być w tym czasie kilkukrotnie restartowany.

Następnie pojawi się komunikat – To Continue, please unlock your device and tape the New Jailbreak icon.

W tej chwili odblokowujemy ekran iPhone’a i dotykamy jednokrotnie ikony Jailbreak znajdującej się na pulpicie telefonu.

Program dalej będzie pracował do momentu pojawienia się informacji Jailbreak Complete i pojawienia klawisza Exit. Możemy go wcisnąć, aplikacja wyłączy się. Nie odłączamy jednak jeszcze telefonu od przewodu.

Ten wyłączy się , po czym po uruchomieniu pojawi się na białym tle duża ikona z logo Evasion. Telefon będzie w dalszym ciągu pracował po czym się zrestartuje.

Kiedy na ekranie ujrzymy menu telefonu, możemy być pewni że Jailbreak został wykonany prawidłowo. Możemy odłączyć telefon. Na pulpicie pojawi nam się tajemnicza ikona podpisana jako Cydia. Proszę się nie martwić, później ją ukryjemy by nic nie zdradzało jakiejkolwiek ingerencji w telefon.

Instalowanie oprogramowania szpiegowskiego

W tej chwili warto podłączyć się do naszej lokalnej sieci WiFi i uruchomić Cydię. Pierwsze uruchomienie pozwoli przeładować się oprogramowaniu. Po zakończeniu procesu aplikacja wyłączy się. Uruchamiamy ją ponownie. Ponowne włączenie przeprowadzi nas przez krótki kreator i pobranie dostępnych list aplikacji z tak zwanych repozytoriów. Na ekranie Who Are You wybieramy Developer i klikamy Done.

Rozpocznie się wczytywanie. Czekamy kilka chwil do pojawienia się ekranu z napisem Welcome Cydia. Możemy zaczynać.

Z dolnej belki menu wybieramy Menage. Następnie z ekranu wybieramy klawisz Sources. Kolejno dotykamy klawisz Edit poczym wybieramy Add.

Pojawi się okno z możliwością wpisania adresu internetowego, który będzie prowadził do repozytorium aplikacji szpiegującej.

Wpisujemy adres https://1mole.bosspy.com i wciskamy klawisz Add Source. Rozpocznie się pobieranie informacji z serwera. Po zakończeniu pobierania wciskamy klawisz Return to Cydia. Powrócimy do katalogu z dostępnymi repozytoriami. Dotykamy ikonę repozytorium 1mole.bosspy.com .

Znajduje się w niej odnośnik do aplikacji 1mole. Dotykamy ją. Następnie wciskamy Install i później Confirm. Program zostanie pobrany i zainstalowany. Na zakończenie wciskamy Reebot Device. Telefon uruchomi się ponownie. Oprogramowanie zainstalowane.

 Zakładamy konto w serwisie szpiegowskim

W przeglądarce komputera otwieramy stronę https://bosspy.com.  Z prawej strony znajdziemy formularz rejestracji konta klienta. Wpisujemy swój adres e-mail, hasło oraz kod potwierdzający nasze ?człowieczeństwo?, zaznaczamy ptaszkiem, że zgadzamy się z regulaminem i klikamy Create My account. Po chwili zostaniemy przeniesieni do panelu zarządzania inwigilowanymi urządzeniami..

 Aktywacja oprogramowania w iPhone z iOS

 

By aktywować oprogramowanie szpiegujące w telefonie iPhone należy przesunąć ekran w prawo, tak by znaleźć się w wyszukiwarce.

W formularzu wpisujemy po kolei 123456 i naciskamy niebieski przycisk Szukaj. Na ekranie pojawi się okno z opcjami programu szpiegującego 1MOLE.

Wciskamy przycisk Sign In. W nowo otwartym oknie wpisujemy adres email i hasło podane przy zakładaniu konta na stronie bosspy.com i wciskamy OK. Pojawi się komunikat Login Succes.

Aplikacja rozpoczęła pracę i jest gotowa do transmisji informacji na nasze konto. Wciskamy OK. W celu zatarcia wszelkich śladów naszej ingerencji w oprogramowanie, warto również przesunąć suwak opisany jako Hide icon Cydia. Dzięki temu aplikacja Cydia, która pojawiła się na pulpicie w wyniku wprowadzenia telefonu w tryb Jailbreak zostanie ukryta, a nasza ?ofiara? nie będzie miała powodu do żadnych podejrzeń. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pozostawienie ikony Cydia, informacja o repozytorium 1MOLE i zainstalowanej aplikacji będzie usunięte. Przesunięcie suwaka spowoduje zrestartowanie telefonu.

Obsługa menedżera bosspy.com

Wszystkie informacje pobierane z inwigilowanego telefonu trafiają na serwery bosspy.com. Po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do panelu. Oczywiście od razu po uruchomieniu oprogramowania na telefonie nie znajdziemy żadnych informacji w panelu. Są one transmitowane co 30 minut by  ograniczyć rozładowanie baterii i ewentualne koszta transferu jeżeli inwigilowana osoba nie posiada ryczałtowego rozliczania dostępu do Internetu. W pierwszej kolejności przechodzimy do funkcji Settings znajdującej się w sekcji Management. Możemy zmienić nazwę inwigilowanego telefonu w formularzu Phone name. Jest to szczególnie przydatne gdy do jednego konta mamy przypisane kilka szpiegowanych urządzeń. W prawym górnym rogu znajduje się lista urządzeń.

Formularz Secret Key pozwala na zmianę kodu służącego do uruchamiania oprogramowania w telefonie. Standardowo jest to 123456 dla iOS lub #123456* dla Androida. W przypadku telefonów Apple możemy dowolnie zmieniać ten klucz. W przypadku telefonów z Androidem klucz musi być 6 cyfrowy.

Sekcja Functions pozwala na określenie jakiego typu informacje mają być archiwizowane. Po kolei dostępne są dane z GPS, telefony, wiadomości tekstowe i historia przeglądanych stron www. Interesujące nas pozycje zaznaczamy ptaszkiem. Domyślnie wszystkie typy informacji są aktywne.

Sekcja Keylogger Send reports by email to funkcja umożliwiająca przechwytywanie wszystkiego co jest wprowadzane przy pomocy wyświetlanej na urządzeniu klawiatury. Umożliwia odczytywanie redagowanych wiadomości mailowych, informacji pisanych na portalach społecznościowych, w notatnikach itd. Pozwala także na przechwytywanie wpisanych loginów i haseł. Wystarczy posiadać konto mailowe w domenie; Yahoo!, Gmail, Hotmail, AOL lub Live i wpisać adres e-mail i hasło, by na nasze konto trafiały raporty z wpisywanej w szpiegowanym urządzeniu treści.

Save Baterry domyślnie jest włączony (Enable). Jeżeli przełączymy go na Disable, uzyskamy możliwość ręcznego definiowania interwału pobierania informacji z modułu nawigacji GPS oraz ustawimy filtr dystansu, który jest odpowiedzialny za zapisywanie do raportu informacji o pozycji. W praktyce oznacza to, że telefon będzie odpytywany o naszą pozycję co określony czas w przedziale od 3 do 150 minut, informacja o pozycji będzie odnotowywana tylko jeżeli pozycja zmieni się o określoną w formularzu ilość metrów. Domyślnie jest to 20 metrów. Warto jednak nie porywać się na zbyt częste odpytywanie urządzenia, ponieważ sprawdzenie pozycji i przetransferowanie jej do systemu pobiera sporo energii. Jeżeli telefon co chwile będzie uruchamiał GPS, sprawdzał pozycję i transferował ją, to bateria smartfona rozładuje się już po kilku godzinach, a w tedy szpiegowana osoba może nabrać podejrzeń lub najzwyczajniej wymienić telefon na inny myśląc, że ten jest popsuty.

Monitor number pozwala na ustawienie numeru telefonu, z którego możliwe będzie zdalne usunięcie oprogramowania szpiegującego przy pomocy wysłanego z tego numeru SMSa. Dodatkowo producent oprogramowania pozwolił na usunięcie aplikacji szpiegującej zdalnie poprzez przycisk Uninstall.

Wszelkie wprowadzone ustawienia zapisujemy klawiszem Save.

Przeglądanie informacji

Informacje pobrane z telefonu znajdziemy w sekcji Reports. Funkcja View GPS Logs umożliwia przeglądanie ostatnio odnotowanych pozycji geograficznych szpiegowanej osoby. Wbudowany kalendarz umożliwia wskazanie dnia z którego potrzebujemy informacje. Każda z pozycji wyświetlana jest w przejrzysty sposób na mapach Google z podaną dokładną godziną i współrzędnymi geograficznymi.

W opcji View SMS Logs odnajdziemy wiadomości tekstowe SMS. Programiści przewidzieli w tej funkcji możliwość filtrowania wiadomości. Możemy więc wyświetlić jedynie wiadomości wysłane lub tylko odebrane.

Funkcja View Calls Logs pozwala na przeglądanie listy połączeń. Rejestrowane są te odebrane, wybierane jak również połączenia, których nie odebraliśmy. Każde z nich opisane jest dokładną datą i godziną. Jeżeli osoba dzwoniąca została wpisana w książce adresowej, to informacja o tym również jest transferowana do systemu

View URL Logs umożliwia nam podejrzenie na jakie strony internetowe wchodzi inwigilowana osoba. Każdy z rekordów opisany jest dokładną datą i godziną. Każdy link możemy kliknąć i sprawdzić czego obserwowana osoba poszukiwała w sieci. Wspólnie z keyloggerem, który pozwoli nam pozyskać hasła otrzymujemy doskonałe narzędzie do śledzenia internetowej działalności użytkownika telefonu.

Track mode to doskonałe narzędzie do śledzenia poruszającej się osoby. Pozycja telefonu jest odświeżana co minutę na ekranie komputera, dzięki czemu dokładnie wiemy w którym kierunku udaje się nasz obiekt.

 

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za szkody wynikające ze stosowania się do naszych porad. Wszelkie informacje opublikowane zostały w celach edukacyjnych. Pamiętaj, że pozyskiwanie informacji bez wiedzy szpiegowanej osoby to przestępstwo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.5/5 - (4)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *