Evasi0n: Jak zrobić jailbreak w iPhone z iOS 6.0? (6.0, 6.1, 6.1.2)

Evasi0n: Jak zrobić jailbreak w iPhone z iOS 6.0? (6.0, 6.1, 6.1.2)

2

Tryb jailbreak to żadna magia tylko zwykłe złamanie zabezpieczeń systemu w celu uzyskania praw administratora (tak zwanego roota) w systemie operacyjnym iOS. Apple dobrze zabezpiecza użytkowników swoich produktów uniemożliwiając instalowanie oprogramowania przygotowanego przez zewnętrzne firmy, których programy nie przeszły akceptacji cenzorów. By tego dokonać musimy pobrać aplikację Evasi0n. Aktualna wersja programu dostępna jest pod adresem https://evasi0n.com/

Obsługiwane modele:

iPhone:

 • 3Gs
 • 4
 • 4S
 • 5

iPod Touch:

 • 3G
 • 4G
 • 5G

iPad

 • 2G
 • 3G
 • 4G

Aktualnie najnowszym dostępnym oprogramowaniem dla iPhone?ów jest iOS 6.1.2. Pobieramy program Evasi0n odpowiedni dla naszego systemu i przeprowadzamy proces jailbreakowania.

System Windows

System Mac OS X

System Linux

Uruchamiamy program i podłączamy telefon przewodem USB. Po chwili powinien być aktywny przycisk – Jailbreak – , oraz powinna pojawić się informacja o modelu naszego telefonu, wersji jego oprogramowania i tym, czy jest wspierana przez aplikacje (is supportet lub NOT supported). Jeżeli jest ?is supported? i nie posiadamy żadnych kodów blokady ekranu klikamy – Jailbreak -.

Program rozpocznie pracę. Telefon może być w tym czasie kilkukrotnie restartowany.

Następnie pojawi się komunikat – To Continue, please unlock your device and tape the New Jailbreak icon.

W tej chwili odblokowujemy ekran iPhone’a i dotykamy jednokrotnie ikony Jailbreak znajdującej się na pulpicie telefonu.

Program dalej będzie pracował do momentu pojawienia się informacji Jailbreak Complete i pojawienia klawisza Exit. Możemy go wcisnąć, aplikacja wyłączy się. Nie odłączamy jednak jeszcze telefonu od przewodu.

Ten wyłączy się , po czym po uruchomieniu pojawi się na białym tle duża ikona z logo Evasion. Telefon będzie w dalszym ciągu pracował po czym się zrestartuje.

Kiedy na ekranie ujrzymy menu telefonu, możemy być pewni że Jailbreak został wykonany prawidłowo. Możemy odłączyć telefon. Na pulpicie pojawi nam się tajemnicza ikona podpisana jako Cydia. Możemy cieszyć się wolnością i rozpocząc modyfikowanie iOS.

Jeżeli boisz się samodzielnie wprowadzić telefon w tryb jailbreak, lub dodatkowo potrzebujesz zainstalowania innych pakietów, zdjęcia blokady SIMLOCK itp, skorzystaj z naszych usług serwisowych. Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl profesjonalnie zajmie się naprawą twojego sprzętu Apple!

 

 

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(2)

 1. Extra! Wszystko banalnie proste i szybkie w wykonaniu! 🙂 Na moim Iphone 4 ta metoda zadziałała bez problemowo! Dzięki wielkie za wrzutę 🙂

 2. Robilem wszystko, i bylo by wszystko ok ale na samym koncu nie ma zadnej ikony cydia, mam iphone 4 ios 6.1.2 baseband 04.12.05? co robic? i jaka karte gevey do tego telefonu?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *