Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli gry edukacyjne prosto z App Store!
Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli gry edukacyjne prosto z App Store!

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli gry edukacyjne prosto z App Store!

0

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym zestawieniu aplikacji z App Store. Dzisiaj na Waszych ekranach… Gry, które mogą wam pomóc w zainteresowaniu swojego dziecka nauką. Wiem, że zaraz koniec roku szkolnego, ale warto o niej nie zapominać! Nie będę już dłużej przedłużać, zaczynajmy!

Toca Builders – 18,99 zł

Toca Boca to studio, które tworzy gry przeznaczone dla dzieci już od ich najmłodszych lat. Sprawdzają się one jednak także dla tych starszych, którzy lubią odkrywać świat lub po prostu interesują się grami, gdzie główną rolę przemuje kreatywność. Wybrałem dla Was Toca Builders, gdyż moim zdaniem jest ona najlepsza z całego asortymentu tego studia. Nabywcy mogą nauczyć się tutaj praw fizyki, gdyż do pomocy mamy dużo przyjaciół (takich jak dźwig przenoszący bloki czy kula, która farbuje ziemię na wybrany kolor).

To właśnie oni pomogą nam w zbudowaniu tego, co po prostu chcemy. Nie ukrywam, że grą zainteresują się także rodzice, gdyż jest po prostu ciekawa i pozwala na tworzenie niebanalnych rzeczy. Moim zdaniem to lepsza alternatywa dla Minecrafta, jeżeli chodzi o najmłodszych. Dlaczego? Nie zawiera elementów akcji, czyli stworów, wybuchów i innych strasznych elementów. Sądzę, że oczaruje Was Toca Builders! Jest to jedyna płatna gra w tym zestawieniu. Znajdziecie ją oczywiście w App Store.

Matematyka w praktyce klasa 1 – darmowa

Kolejna gra – kolejna dziedzina. Teraz zajmiemy się nieco bardziej matematyką, czyli jednym z najbardziej znienawidzonych przedmiotów według większości uczniów. Można z nią jednak zaznajomić swoje dziecko już od najmłodszych lat, aby w przyszłości nie było do niej zniechęcone. Ta gra jest po prostu idealna, gdyż uczy dziecko sprytnego liczenia za pomocą wielu, wielu ćwiczeń, które zresztą zobaczycie na zrzutach ekranu poniżej.

To wszystko pozwoli na efektywną pracę. Co fajne – program jest w pełni przetłumaczony na język polski, a każdy etap ma bardzo dużo poziomów, więc można sporo trenować! Aplikacja dostępna jest oczywiście za darmo, ale jest w niej mnóstwo reklam. Jeżeli chcecie więc grać będąc online, zalecam zakup opcji z ich wyłączeniem. Dodatkowo, twórca udostępnił więcej aplikacji tego typu dla starszych klas. Aby je znaleźć, wystarczy pacnąć palcem w dół na ekranie głównym. Lubię tę apkę i uważam, że powinniście dać jej szansę.

Lingokids – darmowa

Nauka angielskiego to bardzo ważna część życia dziecka, gdyż pozwoli mu otworzyć się na rynek międzynarodowy w przyszłości. Jak wiemy, najmłodsi uczą się go najszybciej i dlatego zalecam, abyście zainstalowali dla nich Lingokids. Dlaczego? Uczy nas wszystkiego za pomocą zadań, ale także interaktywnych filmików. Nauczymy się alfabetu, przedmiotów w łazience, pisma, wymowy i naprawdę wszystkiego, co potrzeba. Po każdym ukończonym rozdziale dostaniemy naklejkę, a naszym celem jest zebrać je wszystkie!

Na początku rodzic musi założyć darmowe konto – moment z zakupem premium (które jest dosyć drogie, ale dodaje wiele dodatkowych możliwości) można pominąć przyciskiem na środku ekranu. Wybieramy wtedy poziom zaawansowania języka angielskiego dziecka. Jego wiek też ma tutaj znaczenie. Uważam, że te zabawy są po prostu świetne. To nauka w praktyce, więc jest niezwykle przydatna – szczególnie wtedy, jeżeli dziecko nie zaczęło jeszcze programu języka angielskiego w szkole. Warto wiedzieć takie słówka wcześniej, aby zabłysnąć! Lingokids czeka na Was i Wasze pociechy w App Store za okrągłe zero złotych.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli gry edukacyjne prosto z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/