Home Artykuły Jak łatwo przesyłać zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud?
Jak łatwo przesyłać zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud?

Jak łatwo przesyłać zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud?

0

Do tej pory używałeś telefonu z systemem Android, ale właśnie kupiłeś sprzęt z ekosystemu Apple? W takim razie możesz rozważyć przeniesienie swoich zdjęć do iCloud. Chmura iCloud umożliwia dostęp do wszystkich Twoich zdjęć na dowolnym urządzeniu obsługującym iCloud. To nie tylko iPhony, iPady czy komputery Mac. Aplikacja iCloud dostępna jest także dla Windows.

Zanim zaczniesz

Przed przystąpieniem do przenoszenia zdjęć, warto sprawdzić co tak właściwie znajduje się w galerii zdjęć i usunąć zbędne pliki. Bardzo możliwe, że w twoich zbiorach znajdują się niepotrzebne zrzuty ekranu, stare tapety i inne obrazy, których kompletnie nie potrzebujesz, a jedynie zajmują miejsce na twoim wirtualnym dysku. Dlatego poświęć nieco czasu, otwórz Zdjęcia Google w przeglądarce internetowej na komputerze i zrób porządek z niechcianymi zdjęciami.

Zrobiłeś porządek? To teraz możesz przejść do wyeksportowania zdjęć z usługi Zdjęcia Google na swój komputer. Bez względu na to, czy jest to Mac czy PC pierwsza część procesu jest identyczna. Aby przenieść wszystkie zdjęcia z chmury na dysk, musisz skorzystać z usługi Google Takeout.

Etap 1 – przeniesienie zdjęć z chmury na dysk komputera

Uruchom przeglądarkę internetową, otwórz stroną Google Takeout i zaloguj się na swoje konto Google. Wyświetli się strona na której widoczne będą wszystkie usługi Google, w tym te, z których nigdy nie korzystałeś. Stuknij przycisk Odznacz wszystko u góry listy, aby odznaczyć wszystkie pozycje. Teraz przewin ekran do dołu i zaznacz pole Zdjęcia Google.

Na tym etapie może zadecydować czy chcesz wyeksportować wszystkie albumy ze zdjęciami, czy tylko określone albumy. Gdy dokonasz wyboru przewiń ekran do samego dołu i naciśnij Dalej, aby kontynuować.

Usługa eksportu pozwala wybrać sposób, w jaki Google dostarcza Ci zdjęcia z twojej galerii. Kliknij listę rozwijaną w sekcji Sposób dostarczenia, aby wybrać odpowiednią opcję. Możesz uzyskać link za pośrednictwem poczty e-mail lub dodać te zdjęcia do usług przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox czy OneDrive. Niestety nie ma możliwości, by wysłać je bezpośrednio do iCloud. Dlatego w tym wypadku najlepiej jeśli wybierzesz opcję otrzymania linku za pośrednictwem poczty e-mail.

Po dokonaniu wyboru wciśnij przycisk Utwórz eksport. Google wyśle ​​Ci link e-mailem, gdy system przygotuje twoje zdjęcia. Pamiętaj, że Google dzieli pliki na partie po 2 GB, żeby było łatwiej je ściągnąć. Czas oczekiwania na wiadomość e-mail z linkiem zależy od liczby posiadanych zdjęć i może potrwać godziny lub dni. Pamiętaj, że linki do pobierania Takeout są ważne tylko przez siedem dni od dnia, w którym o nie poprosisz, a nie od dnia w którym je otrzymasz.

Gdy otrzymasz e-mail z linkiem, kliknij go i zapisz zdjęcia na dysku komputera. Teraz możesz przejść do drugiego etapu przenosin.

Etap 2 – Przenieś swoje zdjęcia z komputera do iCloud

Co prawda istnieje możliwość, by przesłać zdjęcia z dysku komputera do iCloud za pomocą przeglądarki internetowej i strony iCloud.com, ale ten proces przy dużej ilości zdjęć może być bardzo powolny lub zawiesić przeglądarkę. Dlatego lepiej skorzystać z metody opisanej poniżej, która choć bardziej pracochłonna jest skuteczniejsza.

Jak importować zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud w systemie Windows

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację iCloud dla Windows ze sklepu Microsoft Store, potem zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i zweryfikuj komputer.

Następnie naciśnij klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików. Kliknij Zdjęcia iCloud w okienku nawigacji. Teraz otwórz nowe okno Eksploratora plików, naciskając klawisze Windows + E, i przejdź do folderu Zdjęcia Google.

Z folderu Zdjęcia Google wybierz wszystkie zdjęcia, które chcesz zaimportować do iCloud.

Następnie przeciągnij zdjęcia do folderu Zdjęcia iCloud. W zależności od ilości zdjęć operacja ta może zając od kilku minut do kilku godzin.

Jak importować zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud na Macu?

Otwórz aplikację Zdjęcia na komputerze Mac. Gdy aplikacja Zdjęcia jest otwarta, przejdź do Preferencje > iCloud i upewnij się, że pole Zdjęcia iCloud jest zaznaczone. Następnie przeciągnij folder ze zdjęciami do okna aplikacji Zdjęcia.

Po zakończeniu synchronizacji będziesz mieć dostęp do swoich zdjęć za pomocą biblioteki zdjęć iCloud z dowolnego urządzenia.

Jak łatwo przesyłać zdjęcia ze Zdjęć Google do iCloud?

3/5 - (2 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *