Home Artykuły Czego możemy spodziewać się po iPhone 13?
Czego możemy spodziewać się po iPhone 13?

Czego możemy spodziewać się po iPhone 13?

0

Witam Was bardzo serdecznie. Jak wiemy, premiera nowego iPhona to ważne wydarzenie w świecie technologii. Choć Apple nieco później implementuje nowe rozwiązania w swoich urządzeniach, nie można zarzucić im tego, że konferencje są bardzo emocjonujące i każdy czeka na ujawnienie topowych modeli. Dzisiaj skupimy się na tym, czego możemy się od nich spodziewać.

Czego możemy spodziewać się po iPhone 13?

iPhone 13 to pozornie niewiadoma, ale żyjemy w 2021 roku i trudno zachować jest wszystko w tajemnicy – szczególnie, gdy na tapecie jest jedna z największych firm na świecie, która zatrudnia tysiące ludzi. Można więc powiedzieć, że wycieki to coś naturalnego i coś, co jest po prostu nieuniknione. Zacznijmy jednak od tego, jakich modeli możemy się spodziewać. Są to:

  • iPhone 13,
  • iPhone 13 mini,
  • iPhone 13 Pro,
  • iPhone 13 Pro Max.

OLED dla każdego, wariant 1 TB pamięci

Każdy model prawdopodobnie wyposażony będzie w ekran OLED. Pod względem wielkości nie powinniśmy odczuć zmian względem ubiegłorocznych smartfonów. Procesorem będzie A15 Bionic. To jednak standardowe nazewnictwo Apple, więc nie jest to nic szczególnego jeżeli chodzi o wycieki – tak samo jak fakt, że całość będzie śmigać nieco szybciej i po prostu lepiej. Różnicą może być jednak wariant 1 TB pamięci na dane użytkownika, który ma dotyczyć wersji Pro.

Źródło: Unbox Therapy przez YouTube

Większa bateria Pro Max, ekran 120 Hz

Jeżeli chodzi o najdroższy wariant, czyli iPhone 13 Pro Max, możemy spodziewać się akumulatora 4532 mA, co rzeczywiście robi wrażenie w porównianiu z 12 Pro Max. Trzynastką zrobimy też lepsze zdjęcia – aparaty mają wystawać trochę bardziej z obudowy, ale do tego zdążyło nas już Apple przygotować wcześniej. Nie przygotowało nas jednak do ekranu 120 Hz – a w tym roku stanie się to rzeczywistością! To jedna z najciekawszych wiadomości dotycząca flagowych modeli Pro i Pro Max.

Źródło: Unbox Therapy przez YouTube

Kolory, kamery na skos

Kolory – rzecz pozornie nieważna, a ma dla nas duże znaczenie. Z plotek wynika, że wśród klasycznych i dobrze nam znanych kolorów trzynastki być może znajdziemy także świetnie przyjęty fiolet, pomarańcz i czerwień [(PRODUCT)RED] . Jest szansa, że nie znajdziemy już koloru zielonego, jednak nie jest to informacja w stu procentach potwierdzona. Wspomniałem o wyspie aparatów modelu Pro, ale nie podstawowego. Te mają być rozstawione na skos, co ma mieć korzystny wpływ na wykonywane zdjęcia. Ocenę tego, jak to się prezentuje, pozostawiam Wam.

Źródło: Pigtou przez xleaks7

Always On Display i Touch ID pod ekranem

Spodziewać się możemy także trybu Always On Display, czyli takiego, który pokazuje nam najważniejsze informacje na zablokowanym ekranie bez potrzeby stukania w niego. Od długiego czasu możemy znaleźć go u konkurencji, więc to najwyższy czas na Apple. Pomimo tego, że po Internecie latały przecieki na temat rzekomego Touch ID pod ekranem, nie jest to jednak informacja od wiarygodnego użytkownika, więc powinniśmy patrzeć na to z dystansem.

Źródło: Ian Zelbo przez Twitter

Podsumowanie i ceny

Nie w każdy przeciek warto wierzyć. Mogę stworzyć go ja, Ty, twój kolega lub ktokolwiek inny. Niektóre z nich jednak są w pewien sposób potwierdzone, bo wstawiają je ludzie, którzy znani są z wrzucania do sieci informacji, które często okazują się być prawdziwe. Pozostaje nam tylko czekać do września. Apple znane jest z kontynuowania cen z roku na rok, jest jednak szansa, że tegoroczne modele będą nieco droższe, a w szczególności przerazić może nas jeszcze nieznana cena wariantu 1 TB pamięci na dane użytkownika iPhone’a 13 Pro Max.

Czego możemy spodziewać się po iPhone 13?

3/5 - (4 votes)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *